8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Elon Musk ve Dogecoin Kurucusu, “Web3” Kavramına Saldırmaya Devam Ediyor! Kripto Para Savaşında Son Durum Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk’ın “Web3’ü gören oldu mu?” sorusuyla birlikte bu teknolojiye dair eleştirilerde bulunması, kripto para dünyasında tartışmalara neden oldu. Buna ek olarak Dogecoin kurucusu Billy Markus da, Musk’a katıldığını belirten oldukça ‘sert’ bir GIF paylaştı.

Binance indirim kodu

Elon Musk ve Dogecoin (DOGE) Kurucusu, Web3’e Saldırmaya Devam Ediyor

Kripto para topluluğunda büyük bir tartışma başlatan ana olay, Elon Musk’ın “Web3’ü gören oldu mu?” şeklinde bir Tweet atmasıydı. Bunun ardından ise Dogecoin kurucusu Billy Markus da, “Web3’ü klozetin içerisinde arayan” bir GIF paylaştı ve büyük bir tartışmaya neden oldu.

Binance indirim kodu

Tesla CEO’su, bu yeni teknoloji hareketinin temeline dair kuşkular duyuyor ve bu kelimenin, gerçek bir kavram olmaktan ziyade şu an için daha çok bir pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte Musk, bu teknolojilerin şu anki kapasitelerine her ne kadar inanmasa da gelecek için iyimser yaklaşıyor ve bu tür teknolojilerin tüketicilere sağlayabileceklerini vurguluyor. 1995 yılında David Letterman’ın, Bill Gates ile gerçekleştirdiği bir TV şovunda internetin erken dönem fonksiyonlarını eleştirdiği bir video paylaşan Musk, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Günümüz dünyasının, zamanında hayal bile edilemeyecek bir noktada bulunması göz önüne alındığında, gelecek nasıl olacak? Geleceğini 10, 20 ya da 30 yıl sonra nasıl olacağını merak ediyorum. 2051 yılı kulağa çok fütüristtik geliyor!

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte Elon Musk ne zaman ve neden Web3’e düşman olduğu ise bilinmiyor. Buna rağmen, Time dergisinin yılın kişisi seçtiği Elon Musk, merkezsiz teknolojileri barındıran internetin yeni sürümü hakkında genel olarak pek de olumlu düşünüyor. Musk, daha önce yaptığı açıklamalarında, yeni teknoloji endüstrisini ve DeFi teknolojisinin sürekli olarak reklamını yapan topluluğunu esprili bir dille eleştirmişti. Ancak kim bilir, belki de Elon Musk etkisi sayesinde Web3 bir trend haline gelebilir.

İlgili Haber:  İşte Bir Tesla Modelinin Bitcoin Olarak Maliyeti

Web3, internetin, Blockchain’ler aracılığıyla merkezsiz bir hale getirilmesi konseptine dayanıyor. Bununla birlikte Web 2.0’da ise internette bulunan verilerin büyük bir kısmı büyük teknoloji şirketlerinde odaklanıyor. Bu kavram, özellikle kripto para teknolojisinin oldukça yaygınlaşmaya başladığı 2020 ve 2021 yılların giderek daha popüler hale gelmeye başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar