11 Ağustos 2022, Perşembe
25.7 C
İstanbul

Elon Musk ve Jack Dorsey Temmuz Ayında Bitcoin ile İlgili Kozlarını Paylaşacaklar: İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Temmuz ayında gerçekleşecek olan bir konferansta Elon Musk ile Jack Dorsey’in Bitcoin hakkında kozlarını paylaşmalarını izleyeceğiz gibi görünüyor. Gerçekleşmesi durumunda bu etkinlik Musk ile Dorsey’in ilk kez bir araya gelmesi anlamına gelecek.

Binance indirim kodu

Dorsey, Musk’ı Bitcoin Konuşmak İçin Etkinliğe Davet Etti

Twitter ve Square’in CEO’su Jack Dorsey Perşembe günü attığı Tweet’inde “The B Word” adındaki Bitcoin etkinliğinden bahsetti ve Musk da bu Tweet’e cevap verdi. 21 Temmuz’da gerçekleşecek etkinliğin sanal bir etkinlik mi olacağı yoksa yüz yüze mi gerçekleşeceği ise henüz bilinmiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dorsey, “tüm meraklarını paylaşması için” Musk’ı Bitcoin hakkında gerçekleşecek etkinliğe davet etti.

Musk ise “Bitcurious için mi? Tamam o zaman hadi yapalım” cevabını verdi ve Tweet’inin sonuna göz kırpan bir emoji koydu. Bunun ardından Dorsey ise gerekli ayarlamaları yapacağını belirtti. Dorsey birçok kez Bitcoin taraftarı olduğunu da ifade etmişti.

İki yönetici şimdi kadar hep sosyal medya platformları üzerinden birbiriyle iletişim kurmuştu. Musk geçen sene Dorsey’i Twitter CEO’su olarak desteklediğini ve Dorsey’in “iyi bir kalbe” sahip olduğunu söylemişti. Musk ayrıca 2020 yılının Temmuz ayında Twitter hesabı hack’lendiğinde Dorsey’in bizzat kendisini aradığını aktarmıştı.

Dorsey Sıkı Bir BTC Savunucusu

Jack Dorsey uzun zamandır sıkı bir Bitcoin savunucusu olmasıyla tanınıyor. Dorsey Mayıs ayında Bitcoin’in “her şeyi daha iyi hale getirdiğini ve Bitcoin’i daha iyi bir konuma getirmek için sonsuza kadar çalışacağını” söylemişti.

Jack Dorsey’in sahibi olduğu ödeme şirketi Square’in elinde Mayıs ayında 8.027 adet BTC bulunduğu açıklanmıştı.

Elon Musk da Bitcoin taraftarı olarak biliniyordu. Tesla elektrikli otomobil satışlarında Bitcoin ile ödeme almayı Mayıs ayının ortalarına kadar sürdürdü ancak bunun ardından Elon Musk, Bitcoin madenciliğinde çok fazla miktarlarda fosil yakıt kullanıldığını öne sürerek BTC ile ödemeleri askıya aldığını duyurdu. Bu tarihten itibaren daha çok BTC karşıtı bir tavır alan Elon Musk, yatırımcıların da tepkisini çekiyor. “Favori kripto param” olarak adlandırdığı Dogecoin’e olan desteğini her daim dile getiren Musk, bir süredir DOGE ile ilgili de Tweet atmıyor. Uzmanlara göre Musk’ın kripto paralar üzerindeki etkisi yavaş yavaş azalıyor olabilir ancak kısa bir süre önce Shiba Inu (SHIB) ile ilgili bir Tweet atan Musk bu coinin de fiyatlarını yükseltmeyi başarmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar