5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Elon Musk ve Jack Dorsey Bitcoin’i Tartışırken BTC Fiyatı Ani Yükseliş Gösterdi – SpaceX Bitcoin Satın Almış!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, yıl içindeki getirisinin çoğunun sıfırlanmasının ardından bir sıçrama yaparak tekrardan 32.000 doları aştı. Son yükseliş Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood’un Bitcoin’in geleceği hakkında bir panelde konuşma yapmasının ardından gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto parası bu yazının yazıldığı anlarda %8’lik bir yükseliş göstererek 32.270 dolara kadar tırmandı. Ethereum ve Dogecoin’in aralarında bulunduğu diğer coinlerde de benzer bir tablo izlendi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SpaceX de Bitcoin Satın Almış!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk Bitcoin’e olan desteğini yineledi ve Bitcoin ile beraber Dogecoin ve Ethereum sahibi olduğunu açıkladı. Tesla şirketinin Bitcoin satın aldığı herkesçe biliniyordu ancak Musk yine kendi şirketi olan Space Exploration Tecnologies Corp (SpaceX)’in de bünyesinde Bitcoin barındırdığını duyurdu.

Bitcoin Haziran ayından sonra ilk kez kısa bir süre önce 30.000 doların altına inmişti. Yeni gelişmeyle beraber BTC fiyatı bir sıçrama yaşadı.

Ava Trade şirketinde baş piyasa analisti olarak çalışan Naeem Aslam gelişmeleri şöyle yorumladı: “Piyasadaki korku, Bitcoin fiyatının 30.000 doların altına inmesiyle beraber şiddetli bir şekilde daha da çökeceği yönündeydi. Ancak gerçekte böyle bir şey yaşanmadı. BTC fiyatı stabil kaldı ve bir panik satışı dalgası yaşamadık.”

Bitcoin ve diğer kripto paralar Mayıs ayı ortalarından bu yana zorlu günler geçiriyor. Kripto para piyasasından Mayıs ayından bu yana 1.3 trilyon dolarlık bir çıkış yaşandı. BTC, Çin, Avrupa ve ABD çapında denetimsel sıkıntılar ile karşı karşıya kaldı ve BTC madenciliği için kullanılan bilgisayarların tükettiği enerji gündemi meşgul etti. Yatırımcılar da ayrıca riskli varlıklar hakkında daha dikkatli davranmaya başladı.

İlgili Haber:  Winklevoss'a Göre Bitcoin'e Sermaye Tsunamisi Geliyor

Analizciye Göre 25.000 Dolar Halen Görülebilir

Ava Trade analisti Aslam Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 25.000 dolardaki destek noktasının halen test edilebileceğini söyledi. Saxo Bank’ta baş yatırım sorumlusu olarak çalışan Steen Jakobsen ise 32.000 doların kırılmasının güçlü bir toparlanma sinyali olabileceğini belirtti: “Bitcoin ve Ethereum, BTC’nin 30.000 doların altına inmesinin ardından birlikte iyi bir toparlanma rallisi başlattılar. Ancak sürdürülebilir bir toparlanma için fiyatın 32.000 doların üstünde kalması gerekiyor.

Bitcoin’in bu yılki getirisi Nisan ayı rekoru olan 65.000 doların üstünden %50’den fazla bir kayıp yaşanmasının ardından %8’e kadar geriledi. S&P 500 endeksi ise 2021 yılında %15’lik bir tırmanış gerçekleştirdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar