28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Elon Musk ve Ünlü Milyarder Mark Cuban Dogecoin (DOGE) ile İlgili Ortak Bir Açıklama Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin, geliştiricileri tarafından bir şaka olarak yaratılmasına ve hiçbir zaman ciddi alınacağının düşünülmemesine rağmen milyarder Mark Cuban, Dogecoin’in diğer kripto paralara göre oldukça eşsiz bir kullanım senaryosuna sahip olduğunu iddia etti. Bunun ardından Tesla CEO’su Elon Musk da, Dogecoin’in bir ödeme aracı olarak gerekli niteliklerin tamamına sahip olduğunu düşündüğünü vurguladı.

Binance indirim kodu

Elon Musk, Ödeme Yöntemi Olarak Tüm Kripto Paralar Arasında Dogecoin (DOGE)’un En Önemli Coin Olduğunu İddia Etti

CNBC, kısa bir süre önce attığı Tweet’te Mark Cuban’ın, Dogecoin’in bir ödeme aracı olarak en güçlü kripto para olduğunu söylediğini alıntılamıştı. Elon Musk ise bunun ardından, bu Tweet’in altına “Ben bunu bir süredir zaten dile getiriyordum” yazarak Mark Cuban’a destek vermiş oldu.

Binance indirim kodu

Cuban, sahibi olduğu Dallas Mavericks basketbol takımının Mart ayında Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini açıklamış ve bunun ardından Dallas Mavericks’in bu şaka coinini kullanarak epey satış yaptığı ortaya çıkmıştı. Cuban, Perşembe günü yaptığı açıklamasında, bu hamlesinin devamını getirebilmek için Dallas Mavericks ürünlerini Dogecoin ile satın alanlara indirim yapılacağını duyurmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cuban, CNBC’ye yaptığı açıklamasında şunları dedi: “Dogecoin’in, mal ve hizmetler satın alabilmek için kullanılabilecek bir araç olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Dogecoin, kendi coinlerini bir ödeme aracı olarak kullanabilmek için en güçlü kripto para topluluğuna da sahip.

Cuban Bitcoin’i Daha Çok Dijital Altın Olarak Görüyor

Nisan ayında Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Cuban, Dogecoin (DOGE)’un insanların ödeme yapmak için kullandığı tek coin olduğunu iddia etmişti. Ancak Cuban bundan önceki açıklamalarında Ethereum’un da bir dijital para birimi olarak kullanıldığını söylemişti. Cuban ayrıca Bitcoin’i de bir para birimi yerine altının dijital versiyonu olarak görüyor. Bunun nedeni olarak ise ünlü yatırımcı, Bitcoin yatırımcılarının genellikle uzun dönemli işlem yapmasını ve BTC’yi değer gören bir coin olarak tanımlamasını gösterdi.

İlgili Haber:  Beeple 69.3 Milyon Dolara NFT Satarak Şimdiye Kadarki En Pahalı Satışını Gerçekleştirdi

Cuban, geçmişte yaptığı açıklamalarında Dogecoin için, bu coinin boğa lehine bir yol izlediğini ancak DOGE’un en iyi yatırım olmayabileceğini kabul etmişti. Bununla birlikte Cuban, 11 yaşındaki oğlu Jake ile birlikte Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum sahibi olduğunu belirtmişti.

Birçok eleştirmen Dogecoin’in sınırsız arzı hakkındaki endişelerini dile getirirken, Cuban ise bu enflasyonun aslında Dogecoin için bir avantaj olduğunu çünkü bu sayede DOGE’un geçerli bir ödeme yöntemi olarak görüldüğünü söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar