27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Elon Musk Yine Yaptı Yapacağını! Yeni Altcoinin Fiyatı Uçuşta!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk son birkaç gündür Twitter üzerinde oldukça aktif bir şekilde bulunuyor. Musk, son gönderileriyle birlikte, daha piyasaya çıkış gününde yeni bir şaka coininin fiyatını uçurdu.

Binance indirim kodu

Hafta sonunda ünlü milyader, Twitter ismini “Lorde Edge” olarak değiştirdi ve bu değişikliğin asıl sebebi olarak gösterilen çok sayıda spekülasyonun türemesine yol açtı. Tesla CEO’su, bu değişikliği neden yaptığına dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Binance indirim kodu

Yeni Altcoinin Fiyatı Uçtu

Bunun ardından da Lorde Edge isimli bir kripto para Pazartesi işlem görmeye başladı ve Coin Market Cap verilerine göre altcoinin işlem hacmi 27 milyon dolara kadar ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

0.000003192 dolar ile açılış yapan Lorde Edge, bunun ardından %825’lik bir yükseliş yaşayarak 0.00002954 dolara kadar tırmandı. Söz konusu altcoini Coin Market Cap üzerinde 1.500’den fazla kullanıcı takibe aldı. Altcoinin fiyatı daha sonra 0.000002724 dolara kadar gerilese de bundan itibaren de %178 değer kazandı.

Ethereum tabanlı bir kripto para olan EDGELON’un arkasındaki topluluk, Twitter üzerinden Pazar günü paylaştığı gönderisinde şunu söyledi: “İşlem görmeye başladık ve uçuyoruz! @elonmusk Lorde Edge de bizimle birlikte!

Elon Musk’ın kendisinin bu kripto para ile herhangi bir bağlantısı olduğuna dair hiçbir kanıt bulunmuyor. Musk, daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum’a sahip olduğunu söylemişti.

Dogecoin Kurucusu da Konuyla İlgili Söz Aldı!

Dogecoin’in yaratıcısı Billy Markus, Pazar günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, Musk’ın yeni kullanıcı adının, “elder doge’un (yaşlı doge)” bir tür harf oynamasından sonraki hali olduğunu söyledi. Bunun ardından, Shibetoshi Nakamoto takma adıyla tanınan Markus şu açıklamayı yaptı: “Bunun kasıtlı bir şekilde Musk tarafından yapıldığını söylemiyorum ancak gerçekten de harfler ile oynandığında ‘elder doge’ oluyor.”

İlgili Haber:  Çin Yeni Bir Açıklama Yaptı: Bitcoin Fiyatı Ani Bir Şekilde %8 Düştü

Floki Inu isimli kripto paranın da ilham aldığı isim Elon Musk’tı, daha detaylandıracak olursak Musk’ın evcil hayvanıydı. Musk’ın Shiba Inu cinsi köpeğinden ilham alan Floki, Birleşik Krallık ulaşım sisteminde kısa bir süre önce bir reklam kampanyası düzenlemişti.

Dünya çapında denetleyiciler ise, yatırımcıların şaka coinlerine ve diğer dijital varlıklara yatırım yaparken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Tesla CEO’su kısa bir süre önce Twitter üzerindeki takipçilerine “Tesla hisselerimin %10’unu satmalı mıyım” şeklinde bir soru yöneltmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar