1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Elon Musk Yeni Bir Tweet Attı, Dogecoin Fiyatı Hareketlendi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’in piyasa değeri, Tesla CEO’su Elon Musk’ın, DOGE’u eğitim ücreti olarak kabul edecek hayali bir üniversite hakkında bir Tweet atmasından dolayı 3 milyar dolarlık bir yükseliş kaydetti. Bununla birlikte Musk ayrıca, ABD’li ünlü isim Edward Snowden’ın Shiba Inu (SHIB) hakkındaki Twitter gönderisine de yorum yaptı. Ünlü milyarderin köpek aşkı sona ereceğe benzemiyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin Fiyatı, Elon Musk’ın DOGE Kabul Etmesiyle İlgili Şaka Yapmasıyla Beraber Yükseliş Yaşadı

Geçtiğimiz hafta Musk, “Texas Teknoloji ve Bilim Enstitüsü” adında bir üniversite kurma planlarını açıklamasıyla birlikte Twitter kullanıcıları büyük bir heyecan dalgası göstermişti. Musk’ın bu açıklamalarının bir tür şaka olup olmadığı bilinmemek ile birlikte Dogecoin topluluğu bu üniversitede indirimli okuyabilir.

Binance indirim kodu

Bunun ardından Musk, köpek sahibi öğrencilerin üniversite eğitimi için henüz belirlenmeyen bir ücret indirimi alabileceğini de ekledi. Musk’ın son desteğine rağmen Dogecoin toplam piyasa değeri olarak CoinMarketCap üzerinde halen Shiba Inu’nun gerisinde yer alıyor. Ünlü bir isim olan Edward Snowden’ın eleştirilerine rağmen SHIB fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %10 değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Eski ABD Güvenlik Ajansı danışması Edward Snowden, son yaşanan Shiba Inu çılgınlığına dair bir Tweet attı ve eleştirilerinin bir kısmı Dogecoin’e de dokundu. Snowden şaka coinlerine dair yaptığı eleştirilerinde şunları söylemişti: “Zor bir şekilde kazanılmış birikimlerinizi, sadece şaka amaçlı bir görsel nedeniyle köpekli bir kripto paraya yatırmışsanız lütfen size bir köpekli coin yerine bir köpekli coinin klonunu satmayı başaran bir piyasadan daha akıllı olduğunuza dair olasılıkları yeniden gözden geçirin.”

Bunun ardından ise, Reuters gazetecisi Joel Schectman, Snowden’a “köpekli coinler nedir” anlamına gelebilecek bir soru sordu. Musk ise bu Tweet’lerin ekran görüntülerine “gülmekten ağlayan” emoji ile cevap verdi. Musk’ın ne demek istediği tam olarak anlaşılamasa da son 24 saatte Dogecoin %5 ve Shiba Inu (SHIB) ise %11 yükseliş kaydetti.

İlgili Haber:  Haftanın Önemli Kripto Haberleri (28 Eylül-4 Ekim)

Madenciliği Litecoin ile birlikte yapılan bir kripto para olan DOGE, çevre ile ilgili endişelerden dolayı eleştiriliyordu. Bununla birlikte SHIB ise Ethereum Blockchain’i üzerinde çalıştığı için, ETH’nin “Proof of Stake” mekanizmasına geçmesiyle birlikte daha çevreci bir kripto para haline gelebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar