1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Elon Musk Yeni Dogecoin Güncellemesine Yeşil Işık Yaktı, DOGE Fiyatı Yükselişe Geçti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in rakibi şaka coini Dogecoin (DOGE)’i hobi projesi olarak benimsemiş gibi görünen Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE için desteğini yine bir Tweet aracılığıyla tekrarladı.

Binance indirim kodu

Elon Musk, bir Dogecoin geliştiricisinin paylaştığı, “Dogecoin’in işlem ücretlerini büyük ölçüde azaltacak” güncellemeye “bunu desteklemek çok önemli” şekilnde cevap verdi. Musk daha önce de Dogecoin’i “dünyanın resmi para birimi” haline getirebilmek için işlem ücretlerinin düşmesi gerektiğini söylemişti.

Binance indirim kodu

İşte Dogecoin Güncellemesinin Detayları!

Dogecoin geliştirme ekibinde 2014 yılından bu yana yer alan Patrick Lodder, Reddit’te oluşturduğu yazısında güncellemenin detaylarını şöyle açıkladı: “Bu güncelleme DOGE sahiplerine şunları sunacak: Dogecoin chain’indeki ortalama işlem ücretlerinde 100 kat azalma, ücretlerin kontrolünün madenciler ve node operatörleri arasında bölüştürülmesi ve ağın sağlıklı bir şekilde işlemeye devam etmesi için fonksyonel (küçük) bir boş işlem alanı oluşturulması.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DOGE fiyatının geçen seneki fiyatlardan %11.000 daha yüksek bir değere ulaşmasıyla beraber bir zamanlar unutulmaya yüz tutmuş bir kripto para olan Dogecoin tekrardan bir heyecan dalgasına kavuşmuştu. Kripto para borsası FTX’in CEO’luğunu yapan Sam Bankman-Fried, Dogecoin için 2020 ve 2021 yılları için “yılın varlığı” ünvanını uygun görmüştü.

Cardano CEO’su Dogecoin’in Geliştirilmesi İçin Çağrıda Bulunmuştu

Ethereum kurucularından olan ve daha sonra projeden ayrılıp rakip Cardano Blockchain’ini kuran Charles Hoskinson, Musk’ın Dogecoin’e olan desteğiyle birlikte gerçek yazılımcıların Dogecoin üzerinde çalışarak bu altcoine kullanım amacı ve kullanışlılık kazandıracağını umduğunu söylemişti.

Kendisini Tesla’nın “teknokralı” olarak adlandıran Elon Musk, daha önce Twitter’da oluşturulan bir ankette “Dogecoin CEO’su” olarak seçilmişti. Ayrıca Musk, Bitcoin karşıtlığına kayan tutumuyla birlikte Bitcoin yatırımcılardan da tepki çekmişti. Birçok Bitcoin yatırımcısı Musk’ın esprili yaklaşımlarının Bitcoin’e zarar verdiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Coinbase’de Listeleneceğinin Duyurulmasının Ardından Dogecoin Fiyatı %30 Arttı

Daha önce yaptığı açıklamalarında DOGE ile ilgili sosyal medya paylaşımlarının ciddiye alınmaması gerektiğini söyleyen Musk, buna rağmen Dogecoin’i ‘Ay’a gönderme” planları yapıyor ve Twitter üzerinden de sürekli olarak Dogecoin hakkında övgü dolu sözler ile bahsediyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE 0.25 dolar seviyesinden işlem görüyor. DOGE kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu Mayıs ayında kırmıştı ve bu tarihten itibaren de genel kripto para piyasasındaki düşüşler ile beraber 0.16 dolara kadar düşmüştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar