8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Elon Musk Yine Dogecoin ile İlgili Şifreli Bir Tweet Atarak Piyasaları Hareketlendirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk ve Dogecoin ayrılmaz bir ikili gibi gözüküyor. Elon Musk’ın tek bir tweet’i yine Dogecoin’de bir ralli başlatmaya yetti.

Binance indirim kodu

Dogecoin yatırımcıları tam 12 gündür Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili bir tweet atmasını beklemek zorunda kaldı. Sonunda Tesla patronunun, favori kripto parası hakkında söyleyebilecek birkaç bir şey aklına geldi ve DOGE’u tekrardan bir ralliye soktu. Kendisini “Mars’ın İmparatoru” olarak nitelendiren Musk, Dogecoin ile ilgili tweet’lerinin içeriğiyle ilgili fazla uğraş vermemesiyle tanınıyor. Bu sefer de gelenek bozulmadı ancak Musk bu sefer ekstra kısa bir tweet attı.

Binance indirim kodu

Elon Musk “Dogefather” Olarak Kendisini Kastetmiş Olabilir

Muhtemelen Coppola’nın başyapıtı “Godfather (Baba)” filmine gönderme yapan Musk filmin adını değiştirerek “Dogefather” şeklinde yazdı. Tweet’e eklediği “SNL 8 Mayıs” ifadesinin de ABD’de yayınlanan komedi programı “Saturday Night Live’ı” temsil ettiği düşünülüyor. Musk’ın programda sunuculuk yapması bekleniyor. Ancak sendikalara karşı kötü tavırlarıyla tanınan Musk bu yüzden eleştirilerin odağı oldu. “Dogefather” ifadesiyle hangi mesajı vermek istediği ise tam olarak anlaşılamadı. Ancak bazı çevreler Elon Musk’ı “Dogecoin’in babası” olarak nitelendiriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu gelişmeler ile birlikte, Elon Musk Dogecoin ile ilgili her tweet attığında olduğu gibi Dogecoin fiyatları fazla beklemeden yükselişe geçti. Tweet’in atılmasının ardından sadece 20 dakika içinde tam 5 milyar dolarlık bir likidite Dogecoin’e aktı ve fiyatlar yüzde 17 yükseldi. Böylece bir süre önce Dogecoin’de yaşanan kayıplar da telafi edilmiş oldu. Haftalık bazda DOGE yüzde 2.8 değer kaybetse de günü yüzde 15.4 kazançla kapattı. Bu yazının yazıldığı dakikalarda Dogecoin 0.31 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin’de Yaşanan Ralliler Elon Musk’a Bağımlı Hale Geldi

Dogecoin’de yaşanan rallilerinin Elon Musk’a ne kadar bağımlı olduğunu görmek için ise tweet’lerinin arasındaki zaman dilimine bakmak yeterli. Elon Musk’ın 16 Nisan’daki tweet’inden sonra fırlayan Dogecoin fiyatlarından sonra 20 Nisan’da gerçekleşen Dogeday etkinliği ise bekleneni verememişti.

İlgili Haber:  Binance CEO'su Dogecoin İle İlgili Hatırlatmada Bulundu

Bazı analizcilere göre ise, Google arama trendlerine bakıldığında Dogecoin’e olan ilginin azaldığı görülüyor. Değerinin tamamı insanların ilgisine bağlı olan bir kripto para için bu kötüye işaret olabilir. Yine de uzmanlar Google aramalarıyla Dogecoin’e olan ilginin tam anlamıyla doğru orantılı olmayabileceğini belirtiyorlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar