29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

Elon Musk Yine Yaptı Yapacağını! Altcoinin Fiyatı Yüzde 85 Yükseldi – Bu Kez Dogecoin Değil!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yazının yazıldığı anlarda, Floki Inu (FLOKI) fiyatı 0.00003101 dolardan işlem görüyor. Bu, son 24 saat içerisinde %83’ten fazla bir artış demek. Bu artışın nedenlerinden biri ise, Tesla CEO’su Elon Musk’ın, kendisine ait bir köpeğin fotoğrafını Twitter üzerinden paylaşması oldu.

Binance indirim kodu

Elon Musk Köpeğinin Fotoğrafını Paylaşarak Floki Inu Fiyatının Tavan Yapmasına Neden Oldu

Bununla birlikte asıl köpekli coin olan Dogecoin ise, genel kripto para piyasalarında yaşanan büyük bir düzeltme hareketi öncesinde yalnızca %5’lik bir yükseliş göstermeyi başarmıştı.

Binance indirim kodu

Musk, Tweet’inde şöyle dedi: “Floki geldi.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Floki Inu tokeni, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde, Elon Musk’ın Shiba Inu cinsi köpeğinin adının Floki olacağını duyurduğu gün olan 28 Haziran tarihinde yaratılmıştı. Dogecoin’in aksine Floki, “şaka görselleri ispatı” mekaniğini kullanan ve deflasyon özelliğine sahip olan bir kripto para olarak biliniyor. Söz konusu coin şu anda yalnızca Uniswap ve PancakeSwap borsalarından satın alınabiliyor olsa da, geliştirici ekibinin yayınladığı yol haritasına göre kripto para merkezi borsalarda da listelenme hedefi taşıyor.

Bu yılın Mart ayında Musk, Mart ayında Shiba Inu cinsi bir köpek satın alacağını açıklamış ve bununla birlikte de Dogecoin topluluğunda büyük bir heyecan dalgası başlayarak orijinal köpekli kripto paranın fiyatı çok hızlı bir şekilde tırmanışa geçmişti.

Shiba Inu Cinsi Köpeklere Olan Talep Arttı

Musk’ın Dogecoin’i benimsemesi ve DOGE fiyatında yaşanan büyük ralli, gerçek Shiba Inu köpeklerine olan talebi de daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde arttırmıştı.

Tecrübeli köpek yetiştiricisi Jeri Burnside, yaptığı açıklamasında, iş arkadaşlarının Shiba Inu köpekleri için çok çok uzun bekleme listeleri oluşturduğunu belirtti: “Tüm yetiştirici arkadaşlarım bu cins köpeklerin yavruları için büyük talep gördü ve bununla birlikte uzun bekleme listeleri oluşturdular.”

İlgili Haber:  Elon Musk'ın Şirketi Tesla, Bitcoin Yatırımında 1 Milyar Dolar Kâra Geçti

Bütün bunlar yaşanırken Elon Musk’ın favori şaka coini olan Dogecoin (DOGE) ise son 24 saat içerisinde %5, son yedi gün içerisinde ise %25 değer kaybetti. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.23 dolardan işlem görüyor.

8 Mayıs tarihinde Saturday Night Live (SNL) adlı TV programına konuk olan Elon Musk, burada Dogecoin ile ilgili olumlu şeyler söylemiş ancak ardından bu coinin bir tür “dolandırıcılık” olduğunu iddia ederek DOGE fiyatının tepetaklak olmasına neden olmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar