30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Elon Musk Yönetimindeki Tesla, Bitcoin Varlıklarını Sattı mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir zamanlar Bitcoin’in en etkili destekçisi olan Elon Musk, kripto parayı ve sadık takipçilerini şaşırtmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’in fiyatı düşmeye devam ediyor.
  • Elon Musk artık kripto parayı desteklemiyor.
  • Peki tüm bunlar, Tesla’nın Bitcoin varlıklarını sattığı ya da satmayı planladığını anlamına mı geliyor?

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bugün Twitter’da yaptığı açıklamalarla Tesla’nın Bitcoin varlıklarını sattığını veya satmayı planladığını ima etmiş olabilir.

Binance indirim kodu

“Tesla, Bitcoin Varlıklarını Sattı” İddiası

Twitter kullanıcısı @CryptoWhale, “Bitcoin’ciler önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın kalan Bitcoin varlıklarını da sattığını öğrendiklerinde kendilerini tokatlayacaklar.” diye varsayımsal bir tweet attı. Musk ise bu tweete “gerçekten?” yazarak cevap verdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Musk’ın bu cevap ile tam olarak ne demek istediği anlaşılmasa da bunun Tesla’nın BTC varlıklarını satacağı yönünde bir ima olduğu yorumunu yapanlar da var.

Yılın çoğunu Bitcoin’i destekleyerek geçiren Musk, bu haftanın başlarında kripto parayı çevreye verdiği zararlar nedeniyle eleştirdi ve şirketi Tesla’nın BTC’yi bundan böyle bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini söyledi.

Elon Musk ayrıca, Bitcoin’in çevresel etkisine yönelik son eleştirisini “bilgi seviyesi yetersiz birinin eleştirisi” olarak tanımlayan kripto podcast yapımcısı Peter McCormack’i de hedef aldı.

McCormack, Musk’ın Bitcoin eleştirisini ve Dogecoin desteğini “mükemmel bir trol” olarak nitelendirmişti. Musk ise McCormack’a verdiği cevapta, “Bunun gibi iğrenç konular bende yalnızca DOGE’u destekleme isteği uyandırıyor.” dedi.

“Bitcoin, Ademi Merkeziyetçi Bir Yapıda Değil”

Musk ayrıca, ABD’li bulut bilişim şirketi MicroStrategy’nin hazinesini Bitcoin’e milyarlarca Dolar yatırım yapmak için kullanan kripto boğası Michael Saylor için de sert ifadeler kullandı. Musk, ona “Saylor Moon” lakabını taktı ve “üzerinde Bitcoin dövmesi olan giysilerle dolaşmasını” önerdi.

İlgili Haber:  Gizlilik Odaklı Mesajlaşma Uygulaması Signal, Bitcoin ve Diğer Kripto Paralarda Bağış Kabul Ediyor

Elon Musk ayrıca, Bitcoin’in iş ispatı fikir birliği mekanizmasının, merkeziyetsiz kalmasına yardımcı olduğu iddiasını da reddetti. Konu ile ilgili attığı tweette Musk, “Bitcoin aslında oldukça merkezileşmiş bir durumda ve bir avuç büyük madencilik şirketi tarafından kontrol ediliyor. Sincan’daki tek bir kömür madeni sular altında kaldı ve Bitcoin hash oranı %35 düştü. Size bu ademi merkeziyetçi gibi mi geliyor?” ifadelerini kullandı.

Musk, kripto parada hangi yöne doğru gidecek? Takip etmeye devam edin…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar