8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Elon Musk’a Bitcoin ile İlgili Tavsiyeler

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Şimdi dinle Musk! Michael Saylor, Tesla’nın neden Bitcoin’e girmesi gerektiği konusunda size bazı tavsiyelerde bulunuyor…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Tesla CEO’su Elon Musk’a bazı tavsiyelerde bulundu.
  • Saylor, Tesla’nın neden Bitcoin’e katılması gerektiğini Twitter üzerinden açıkladı.
  • MicroStrategy, Ağustos ayından bu yana Bitcoin’e yaptığı büyük yatırımlarla adını duyurdu. Şirket, şimdiye kadar yaklaşık 500 milyon Dolarlık Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un, Tesla CEO’su Elon Musk’a bazı tavsiyeleri var. Saylor, geçtiğimiz birkaç ay içinde 1.3 milyar Dolarlık Bitcoin satın aldığını iddia ediyor ve ipuçlarını Twitter’da paylaşma konusunda bir hayli istekli.

Binance indirim kodu

MicroStrategy 650 Milyon Dolarlık Daha Yatırım Yapmayı Planlıyor

MicroStrategy, Ağustos ayından bu yana yaklaşık 500 milyon Dolarlık yüz milyonlarca Bitcoin satın aldı ve yatırımcıların parasıyla 650 milyon Dolarlık daha yatırım yapmayı planlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Michael Saylor yatırım yaptığından bu yana Bitcoin’in fiyatı neredeyse iki katından fazla arttı. Dün, 24.000 Dolar seviyesini geçen lider kripto para tüm zamanların en yüksek seviyesine yeni bir rekor daha ekledi. Birçok kripto para uzmanı ise boğa koşusunu MicroStrategy gibi büyük kurumların Bitcoin’e yaptığı yatırımlara bağlıyor.

“TSLA $’lık Bilançoyu USD’den BTC’ye Dönüştürün”

Saylor, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Musk’a atıf yaparak, “Bir roket bilimcisinden diğerine taktik kitabımı çevrimdışı olarak paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Saylor, Bitcoin ile ilgili Elon Musk’a, “Hissedarlarınıza 100 milyar Dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsanız, TSLA $’lık bilançoyu USD’den BTC’ye dönüştürün. S&P 500’deki diğer firmalar sizin liderliğinizi takip edecek ve zamanla 1 trilyon Dolarlık bir iyilik haline gelecektir.” tavsiyesini verdi.

Tweetin ardından devam eden saatlerde ise Bitcoin’in fiyatı 23.548 Dolardan 23.839 Dolara, sonrasında da 24.000 Dolar seviyesinin üzerine yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar