1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Elon Musk’ın Açıklamalarının Ardından Dogecoin Fiyatı %13 Oranında Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk, Dogecoin’in planlarını teşvik ederken Bitcoin ve Ethereum’u ise ölçeklendirme nitelikleri üzerinden eleştirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk, Bitcoin ve Ethereum’un ölçeklendirme çabalarını eleştirdi.
  • Musk, Dogecoin’in işlem hızını yükseltme planlarının, maliyetleri en aza indirmek için en iyi yol olduğunu söyledi.

Milyarder Elon Musk bugün en popüler iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un ölçeklendirme çabalarını eleştirdi. Musk, Dogecoin’i geliştirme planlarının çok daha değerli olduğunu iddia etti.

Binance indirim kodu

Elon Musk ve Dogecoin

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Bitcoin ve Ethereum işlemlerinin yavaş ve pahalı olduğunu ve geliştiricilerin çok katmanlı bir işlem sistemine güvenmelerine yol açtığını tweetledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Buna karşılık Musk, Dogecoin’in temel katman işlem oranlarını en üst düzeye çıkarma ve işlem maliyetlerini en aza indirmeye yönelik yükseltme planlarının diğerlerine nazaran çok daha “değerli” olduğunu söyledi. Musk, kripto para borsalarının “fiili bir ikincil katman” olarak hareket edeceğini belirtti.

Musk’ın bugünkü tweet’ini takip eden saatlerde ise DOGE kısa bir süre için %12.7 oranında artarak 0.2038 Dolardan 0.2291 Dolara yükseldi. Dogecoin, ardından ise 0.215 Dolar fiyatına geri çekildi. Genel olarak, Dogecoin son 24 saatte sadece %2 oranında yükselirken; Ethereum %3’lük bir düşüş yaşadı, Bitcoin ise büyük oranda sabit kaldı.

Musk, geçtiğimiz aylarda kripto para endüstrisi tarafından “Dogefather” olarak tanındı. Musk’ın desteği ile birlikte DOGE, geçtiğimiz bir yıl içinde değerini %4.500’den fazla artırdı. Ancak Tesla CEO’sunun son tweet’leri DOGE üzerinde gittikçe daha az etki yaratmaya başladı.

Dogecoin Yükseltmesi

Musk, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle artık kripto para kabul etmeyeceğini açıklayarak Mayıs ayında başlayan Bitcoin liderliğindeki kripto para çöküşünün en ciddi sorumlularından biri oldu.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasa Değeri Sadece 3 Ayda İki Katına Yükseldi ve 2 Trilyon Dolara Ulaştı

Elon Musk, bu açıklamasından birkaç gün sonra ise Dogecoin geliştiricilerine danışmanlık yaptığını açıkladı. Bir Dogecoin geliştiricisi de Musk ile 2019’dan beri görüştüklerini doğruladı.

Musk kısa süre önce Dogecoin işlem ücretlerini düşürme önerisine de destek verdi. Dogecoin geliştiricileri, bunun kripto paranın ölçeklenebilirliğini artıracağını umuyor. Bu önerinin kabul edilmesi için Dogecoin madencileri ve düğüm operatörlerinin gerekli seviyedeki uygulamayı hayata geçirmesi gerekiyor.

Ancak eleştirmenler, söz konusu planın, blok boyutunu artıracağını ve bunun da bir güvenlik açığı yaratabileceğini belirtiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar