9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Elon Musk’ın Açıklamalarının Ardından Dogecoin Fiyatı %13 Oranında Yükseldi

Önemli Gelişmeler

Elon Musk, Dogecoin’in planlarını teşvik ederken Bitcoin ve Ethereum’u ise ölçeklendirme nitelikleri üzerinden eleştirdi.

blank

Haberin Özeti

  • Elon Musk, Bitcoin ve Ethereum’un ölçeklendirme çabalarını eleştirdi.
  • Musk, Dogecoin’in işlem hızını yükseltme planlarının, maliyetleri en aza indirmek için en iyi yol olduğunu söyledi.

Milyarder Elon Musk bugün en popüler iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un ölçeklendirme çabalarını eleştirdi. Musk, Dogecoin’i geliştirme planlarının çok daha değerli olduğunu iddia etti.

blank

Elon Musk ve Dogecoin

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Bitcoin ve Ethereum işlemlerinin yavaş ve pahalı olduğunu ve geliştiricilerin çok katmanlı bir işlem sistemine güvenmelerine yol açtığını tweetledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Buna karşılık Musk, Dogecoin’in temel katman işlem oranlarını en üst düzeye çıkarma ve işlem maliyetlerini en aza indirmeye yönelik yükseltme planlarının diğerlerine nazaran çok daha “değerli” olduğunu söyledi. Musk, kripto para borsalarının “fiili bir ikincil katman” olarak hareket edeceğini belirtti.

Musk’ın bugünkü tweet’ini takip eden saatlerde ise DOGE kısa bir süre için %12.7 oranında artarak 0.2038 Dolardan 0.2291 Dolara yükseldi. Dogecoin, ardından ise 0.215 Dolar fiyatına geri çekildi. Genel olarak, Dogecoin son 24 saatte sadece %2 oranında yükselirken; Ethereum %3’lük bir düşüş yaşadı, Bitcoin ise büyük oranda sabit kaldı.

Musk, geçtiğimiz aylarda kripto para endüstrisi tarafından “Dogefather” olarak tanındı. Musk’ın desteği ile birlikte DOGE, geçtiğimiz bir yıl içinde değerini %4.500’den fazla artırdı. Ancak Tesla CEO’sunun son tweet’leri DOGE üzerinde gittikçe daha az etki yaratmaya başladı.

Dogecoin Yükseltmesi

Musk, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle artık kripto para kabul etmeyeceğini açıklayarak Mayıs ayında başlayan Bitcoin liderliğindeki kripto para çöküşünün en ciddi sorumlularından biri oldu.

İlgili Haber:  Elon Musk: Dogecoin Ticareti Yapan Hamster, Çılgın Yeteneklere Sahip!

Elon Musk, bu açıklamasından birkaç gün sonra ise Dogecoin geliştiricilerine danışmanlık yaptığını açıkladı. Bir Dogecoin geliştiricisi de Musk ile 2019’dan beri görüştüklerini doğruladı.

Musk kısa süre önce Dogecoin işlem ücretlerini düşürme önerisine de destek verdi. Dogecoin geliştiricileri, bunun kripto paranın ölçeklenebilirliğini artıracağını umuyor. Bu önerinin kabul edilmesi için Dogecoin madencileri ve düğüm operatörlerinin gerekli seviyedeki uygulamayı hayata geçirmesi gerekiyor.

Ancak eleştirmenler, söz konusu planın, blok boyutunu artıracağını ve bunun da bir güvenlik açığı yaratabileceğini belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend