1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Elon Musk’ın Bitcoin Eleştirilerini Reddeden MicroStrategy, 15 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Michael Saylor, Bitcoin yatırımlarını artırmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İş zekası şirketi MicroStrategy, Bitcoin yatırımlarına devam ediyor.
  • CEO Michael Saylor, MicroStrategy’nin 15 milyon Dolarlık ek Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı.
  • Elon Musk’ın açıklamalarına karşın Saylor, Bitcoin’in “insanlık tarafından bugüne kadar icat edilmiş olan en temiz para” olduğunu dile getirdi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un devasa Bitcoin yatırımları aylardır devam ediyor. Ancak Saylor’un şirketi, bu yılın başlarında Bitcoin’de 1.5 milyar Dolarlık yatırım açıklayan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından gölgede bırakılmıştı.

Binance indirim kodu

Elon Musk vs. Michael Saylor

Bu hafta çevresel kaygıları gerekçe göstererek Bitcoin’e sırtını dönen Musk’a karşı Saylor, bu alım ve piyasada tekrar ağırlık kazanma fırsatını iyi değerlendiriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Michael Saylor, dün yaptığı açıklamada, “MicroStrategy, nakit olarak 15.0 milyon Dolar değerinde ek 271 Bitcoin satın aldı. Bu satın alımlar Bitcoin başına ortalama 55.387 Dolar fiyatla gerçekleşti.” ifadelerini kullandı.

Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin başına ortalama 24.403 Dolar fiyatından toplam 2.241 milyar Dolar ödeme yaparak satın alınan 91.850 Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı.

MicroStrategy’nin hisse fiyatı ise söz konusu duyurunun hemen ardından 494 Dolardan 481 Dolara düştü. NASDAQ’da listelenen Virginia şirketinin hisseleri günü 488 Dolardan kapattı. Bitcoin fiyatında ise büyük bir hareketlilik yaşanmadı. Lider kripto para şu anda 50.500 Dolar seviyesinde seyrediyor.

MicroStrategy Piyasa Değerinin %97’si Bitcoin’den Oluşuyor

MicroStrategy, toplam Bitcoin arzının %0.437’sini elinde bulunduruyor. Elon Musk’ın şirketi Tesla ise elindeki 43.200 Bitcoin ile toplam Bitcoin arzının %0.206’sine sahip.

Ve MicroStrategy, Bitcoin konusunda Tesla’dan çok daha cesur ve deneyimlidir. MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları, şu anda şirketin toplam 4.76 milyar Dolarlık piyasa değerinin %97’sini oluşturuyor. Tesla’nın Bitcoin yatırımı ise, şirketin 757 milyar Dolarlık piyasa değerinin sadece %0.3’üne denk geliyor.

İlgili Haber:  Xend Finance, DeFi Hizmetlerini Afrika'ya Taşıyor

Bu rakamlar göz önüne alındığında, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un, Tesla CEO’su Elon Musk’ın yaptığı açıklamalardan sonra dağılan piyasayı düze çıkarma çabası şaşırtıcı değil.

Saylor, Musk’ın açıklamalarına cevaben, “Bitcoin insanlığın şimdiye kadar icat ettiği en temiz para.” tanımını kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar