Elon Musk’ın Dogecoin Tweeti İçin 7.777 Dolar Teklif Edildi

Valuables, tweet’lere birer NFT olarak sahip olmak için kripto para ödemenize izin veren bir hizmettir. Elon Musk’ın tweeti “Tek kelime: Doge” için de bir adet teklif yapıldı.

Haberin Özeti

  • Elon Musk geçen ay Dogecoin hakkında tweet attı.
  • Şimdi, bir NFT yatırımcısı, bu tweetin tokenize edilmiş bir kopyası için ona 7.777 Dolar ödemek istiyor.
  • Bunların hepsi Valuables adlı yeni bir hizmetle mümkün hale geldi.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Twitter’da sürekli bir şeyler yayınlamaya yabancı değil. Zaman zaman da niş kripto para Dogecoin hakkında tweetler atıyor. Gönderileri söz konusu tokenin fiyatını önemli ölçüde etkiledi.

“Tek kelime: Doge”

Musk, geçen ay, “Tek kelime: Doge” diye yazmıştı.

Şimdi ise birisi tweet’in tokenize edilmiş bir kopyası için Valuables adlı bir hizmet aracılığıyla Musk’a 7.777 Dolar ödemeyi teklif etti.

Valuables, kullanıcıların bir tweet için teklif vermelerini sağlar ve tweet sahibi kabul ettiği takdirde alıcı bir NFT (değiştirilemez token) sahibi olur.

Bitcoin gibi kripto varlıklarının her biri diğer tüm Bitcoinlerle aynı değerde olduğu için, NFT’ler blockchaindeki birebir eserlerdir. Genellikle dijital sanat ve diğer koleksiyonlar için barındırma mekanizmaları olarak kullanılırlar.

Kripto Paradaki Özelliklerin Daha Geniş Kitlelere Duyurulması Amaçlanıyor

Valuables, bu tokenize edilmiş tweetleri “beyzbol kartındaki bir imzaya” benziyor.

Elon Musk’ın tweeti için yapılan teklif, @ilestrater_ takma adını kullanan NFT toplayıcı Tim Kang’dan geldi.

Kang, konu ile ilgili, “Elon’a not alacağını ve akıllı bir sözleşmenin neler yapabileceğinin basit bir örneğini deneyimleyeceğini umarak 7.777 Dolar teklif ettim. En azından halka açık bir şekilde, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Elon Musk, kripto paranın daha derin sonuçlarını anladıklarını aktarmıyorlar… Bu nedenle, liderlerimizin blockchain’in derinliklerine inmesini ve sektörün içindekileri daha çok kişiye iletebilmesini umuyorum. Geleceğimiz için.” ifadelerini kullandı.

  Fantezi Sporları Bir Sonraki Büyük Kripto Pazarı Olabilir

Kang’ın şu anda dünyanın en zengin adamı olan Elon’dan herhangi bir cevap alıp alamayacağı ise henüz belli değil.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın