7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Elon Musk’ın Favori Kripto Parası Dogecoin %121 Artış Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en tuhaf altcoinlerinden biri, fiyatında patlama yaşıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası hızla büyüyor.
  • Buna son 24 saat içinde %121 oranında artış yaşayan kripto para Doge da dahil.
  • Dogecoin, 2020’de oldukça fazla ilgi gördü.

Kripto para piyasası 2021’e her zamankinden daha güçlü bir şekilde girmiş gibi görünüyor: Bitcoin fiyatı rekor kırıyor, Ethereum’a olan ilgi gittikçe artıyor ve DeFi endüstrisi büyümeye devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

DOGE, Bir Günde %121 Oranında Yükseldi

Altcoinler de bu yükseliş atmosferinden son derece faydalanıyor: Dogecoin (DOGE). CoinGecko verilerine göre son 24 saatte %121 oranında artış yaşadı. Kripto paranın fiyatı şu anda 0.011 Dolar seviyesinde seyrediyor.

1.3 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan kripto para, 2020 boyunca diğer altcoinlerle birlikte hayli değer kazandı. Geçen yıl bu zamanlarda, henüz kripto çılgınlığı dünyayı etkisi altına almadan önce, DOGE sadece 0.00204887 Dolar değerindeydi.

Şimdi ise fiyatı geçtiğimiz yıla göre %441 artış yaşadı.

Elon Musk’ın Favori Kripto Parası

Kripto para geçtiğimiz yıl çokça ilgi odağı oldu: Hatta Elon Musk, en sevdiği kripto paranın Dogecoin olduğunu söyledi ve bu, fiyatını hayli yükseltti. Ayrıca, DOGE ile ilgili viral bir TikTok videosu da insanları yatırım yapmaya teşvik etti.

Yine de kripto paranın bazı tehlikeli kullanım alanları var. Geçen yıl, bilgisayar korsanları Monero-madencilik kötü amaçlı yazılımını kontrol etmek için DOGE kullanmaya başladı.

DOGE, 2013 yılında geliştiriciler Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından Bitcoin dünyasında eğlenmek için yaratıldı.

Ancak kripto para o zamandan bu yana son derece popüler hale geldi. Hatta bu, kendi üreticilerini bile şaşırtmış görünüyor. Artık Dogecoin büyük borsalarda da listelenmiş durumda ve piyasa değeri açısından ilk 30 kripto para arasında rahatlıkla yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar