27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Elon Musk’ın Kardeşi Bir DAO Başlattı: Giving DAO Nedir?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk, “merkezi olmayan hayırseverlik” odaklı “Giving DAO”nun lansmanını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk, “merkezi olmayan hayırseverlik” odaklı “Giving DAO”nun lansmanını duyurdu.
  • Kimbal Musk aynı zamanda kardeşinin elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın da yönetim kurulu üyesi olarak tanınıyor.

Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk, “merkezi olmayan hayırseverlik konusunda bir deney” olarak tanımladığı “Giving DAO”nun lansmanını duyurdu.

Binance indirim kodu

Elon Musk’ın Kardeşinden Hayırseverlik Adımı

Kimbal Musk konu ile ilgili attığı tweette, “Vay canına, Web 3 bana çok şey öğretiyor. Hayırseverliği merkezden uzaklaştırmak için bir deney yürütmeye karar verdim. Bu amaçla Giving DAO’yu başlatıyorum.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Kimbal Musk, Amerika Birleşik Devletleri’nde kâr amacı gütmeyen Big Green kuruluşunun ve The Kitchen Restaurant’ın sahibi; ve aynı zamanda kardeşinin elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın da yönetim kurulu üyesi olarak tanınıyor.

Kimbal’ın da ifade ettiği Web 3, halka açık blok zincirleri üzerine inşa edilmiş ve merkezi olmayan bir “internet” biçimini ifade eder. Bu sistem, Facebook ve Google gibi platformların yükselişi ve çok büyük miktarda kullanıcı verisinin “merkezileştirilmesi” olarak tanımlanan Web 2’nin tam tersidir. Kimbal’in son girişimi, birçok kripto para dostu Twitter hesabından da destek aldı.

Kripto Para ve Hayır İşleri

Bu, Web 3 ve kripto para dünyasının hayırsever etkinlikler ile ilk buluşması değil.

Bu yılın Ekim ayında Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), bir NFT satışından 3.5 milyon Dolar değerinde Ethereum geliri elde etti. MSF Avustralya’nın yönetici direktörü Jennifer Tierney o zaman yaptığı açıklamada, “Bu ezber bozan kripto para bağışı, Covid-19 pandemisinin dünyanın dört bir yanındaki insanlar için yarattığı acil tıbbi ihtiyaçları karşılamak için kullanılacak.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  200 Milyar Dolarlık BTC Fiyat Düşüşünün Ardından Yatırımcılar Korkularını Açıkladı

Ayrıca geçen ay bir grup bilgisayar korsanı, fidye yazılımı saldırılarından elde ettikleri geliri hayır kurumlarına ve STK’lara bağışladı. Darkside adlı fidye yazılımı grubunda yer alan bilgisayar korsanları, bağışları yapmak için bir Bitcoin bağış hizmeti olan The Giving Block’u kullandı.

Grup, bunu “dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek” için yaptığını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend