8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Elon Musk’ın Kardeşi Bir DAO Başlattı: Giving DAO Nedir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk, “merkezi olmayan hayırseverlik” odaklı “Giving DAO”nun lansmanını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk, “merkezi olmayan hayırseverlik” odaklı “Giving DAO”nun lansmanını duyurdu.
  • Kimbal Musk aynı zamanda kardeşinin elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın da yönetim kurulu üyesi olarak tanınıyor.

Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk, “merkezi olmayan hayırseverlik konusunda bir deney” olarak tanımladığı “Giving DAO”nun lansmanını duyurdu.

Binance indirim kodu

Elon Musk’ın Kardeşinden Hayırseverlik Adımı

Kimbal Musk konu ile ilgili attığı tweette, “Vay canına, Web 3 bana çok şey öğretiyor. Hayırseverliği merkezden uzaklaştırmak için bir deney yürütmeye karar verdim. Bu amaçla Giving DAO’yu başlatıyorum.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kimbal Musk, Amerika Birleşik Devletleri’nde kâr amacı gütmeyen Big Green kuruluşunun ve The Kitchen Restaurant’ın sahibi; ve aynı zamanda kardeşinin elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın da yönetim kurulu üyesi olarak tanınıyor.

Kimbal’ın da ifade ettiği Web 3, halka açık blok zincirleri üzerine inşa edilmiş ve merkezi olmayan bir “internet” biçimini ifade eder. Bu sistem, Facebook ve Google gibi platformların yükselişi ve çok büyük miktarda kullanıcı verisinin “merkezileştirilmesi” olarak tanımlanan Web 2’nin tam tersidir. Kimbal’in son girişimi, birçok kripto para dostu Twitter hesabından da destek aldı.

Kripto Para ve Hayır İşleri

Bu, Web 3 ve kripto para dünyasının hayırsever etkinlikler ile ilk buluşması değil.

Bu yılın Ekim ayında Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), bir NFT satışından 3.5 milyon Dolar değerinde Ethereum geliri elde etti. MSF Avustralya’nın yönetici direktörü Jennifer Tierney o zaman yaptığı açıklamada, “Bu ezber bozan kripto para bağışı, Covid-19 pandemisinin dünyanın dört bir yanındaki insanlar için yarattığı acil tıbbi ihtiyaçları karşılamak için kullanılacak.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Kripto Borsası Gemini, Dogecoin Tasarruf Programı Başlattı

Ayrıca geçen ay bir grup bilgisayar korsanı, fidye yazılımı saldırılarından elde ettikleri geliri hayır kurumlarına ve STK’lara bağışladı. Darkside adlı fidye yazılımı grubunda yer alan bilgisayar korsanları, bağışları yapmak için bir Bitcoin bağış hizmeti olan The Giving Block’u kullandı.

Grup, bunu “dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek” için yaptığını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar