LibertyX, Tesla sitelerinde üç adet Bitcoin ATM’si olduğunu iddia ediyor ancak Elon Musk konu ile ilgili şüpheli görünüyor.

Haberin Özeti

  • Tesla sitelerindeki üç ATM’nin artık Bitcoin alımlarına izin verdiği görülüyor.
  • Elon Musk başlangıçta söz konusu iddiaların doğru olmadığını öne sürdü.
  • LibertyX de o zamandan beri sosyal medyada gerçekleşen güncellemeleri onayladı.

Nevada ve California’daki Tesla sitelerinde bulunan üç Bitcoin ATM’si ile ilgili sorular Twitter gündemini hareketlendirdi.

Bitcoin ödül uygulaması Fold’un CEO’su Will Reeves, Cumartesi günü bir Tesla gigafactory’sinde Bitcoin ATM’si olduğu yönünde tweet attı. Bitcoin ATM’lerinin üreticilerinden LibertyX ise ABD’deki üç gigafactory noktasında üç Bitcoin ATM’si olduğunu söyleyerek bu iddiaları desteklemiş oldu. Yine de Tesla CEO’su Elon Musk aksini savunma konusunda istekli görünüyor.

Reddit’teki LibertyX Çalışanından Önemli Açıklamalar Geldi

Karışıklık ise Bitcoin ATM’lerinin herhangi bir Bitcoin makinesine atanmış olmadığı gerçeğinden kaynaklanıyor gibi duruyor. Reddit’ten LibertyX çalışanı LibertyX_Chris’e göre, yakın zamana kadar bunlar sadece normal ATM’lerdi. Sonrasında ise Bitcoin satın alma yeteneği gibi ek özellikler sunması adına güncelleştirildiler.

Bu tür güncellemenin ise mümkün olduğu dile getiriliyor. Reddit’ten LiberyX_Chris’e göre, bitcoin satmak için yükseltilen üç geleneksel ATM, yalnızca çalışanlara (ve tekrar kullanıma açıldığı takdirde potansiyel olarak ziyaretçilere) açık görünüyor.

%8 Ücret Karşılığında ATM’ler Bitcoin Sunuyor

Artık ATM’ler Bitcoin’i %8 ücret karşılığında kullanıcılara sunabiliyor. ATM’ler şimdilik sadece satın alım işlemi gerçekleştiriyor ancak bu durum gelecekte değişebilir. LibertyX çalışanı, “Yakında Bitcoin satışı hakkında bir duyuru yapmayı umuyoruz” şeklinde konuştu.

LibertyX CEO’su Chris Yim’e göre, geleneksel ATM’lerin Bitcoin temelli güncellemesi sadece birkaç ay önce gerçekleşti. Bu, Elon Musk’ın neden durumun farkında olmadığını bir nebze açıklayabilir. Sonuçta Musk, 0.25 BTC’ye sahip olmasının yanında eş zamanlı olarak elektrikli arabalar üreten, tünel kazan ve uzaya araç gönderen bir insan…

İlgili Haber:  Anonim Bir Şekilde Nasıl Bitcoin Satın Alınır

LibertyX, Twitter’da yaptığı açıklamada “Elon, 0.25 BTC yeterli değil ve artık tesis bünyesindeki 3 Gigafactory ATM’den bitcoin satın alabildiğiniz için evden çıkmanıza bile gerek yok.” dedi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın