8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Elon Musk’ın Tesla’sı, Bitcoin Satışı Yaptığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla, yılın 1. Çeyrek kazanç raporlarını sundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk’ın şirketi Tesla, 2021 yılı 1. Çeyrek kazanç raporlarını açıkladı.
  • Şirket, kripto para satışı yaparak 101 milyon Dolar kâr ettiğini duyurdu.

Tesla, elindeki Bitcoinlerin bir kısmını nakde çevirdi.

Binance indirim kodu

Bugün yapılan bir duyuru ile elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2021 yılı 1. Çeyrek kazançlarını bildirdi. Şirket, 272 milyon Dolar gelir bildirirken; kriptodaki 1.2 milyar Dolarlık net nakit çıkışından da 101 milyon Dolar kâr ettiğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tesla, Kripto Varlıklarının %10’unu Sattı

Tesla CEO’su Elon Musk’a göre şirket, “Bilançoda nakit tutmaya alternatif olarak; Bitcoin likiditesini kanıtlamak için esasen sahip olduğu varlıklarının %10’unu sattı”.

Ocak ayında Tesla, 1.5 milyar Dolar değerinde Bitcoin satın aldığını bildirdi. Şirket, o zamandan bu yana Bitcoin’i kendi ürünleri için bir ödeme yöntemi olarak kabul etmekle kalmayıp; satışlardan elde ettiği BTC’yi nakde çevirmeyeceğini ve elinde tutacağını açıkladı.

Duyuruda CFO Zach Kirkhorn, şirketin Bitcoin’i hazinesinde tutmaya devam edeceğini belirterek, “Kurumsal hazine perspektifinden ve piyasadaki Bitcoin likiditesinden oldukça memnun kaldık.” diye ekledi.

Bitcoin’in fiyatı da yılın ilk çeyreğinde önemli bir yükseliş yaşadı. Tesla’nın yatırımının yanı sıra bulut yazılım şirketi MicroStrategy ve Jack Dorsey liderliğindeki ödeme platformu Square’den gelen yatırım haberleri de BTC fiyatını destekleyen unsurlar oldu. Yılın başında Bitcoin fiyatı 32.000 Dolar seviyesinde idi: Şu anda ise Nomics verilerine göre BTC 54.900 Dolar seviyesine ulaştı.

Elon Musk ve Bitcoin

Öte yandan Tesla CEO’su Elon Musk’ın genellikle tweet atarak yaptığı kamuya açık beyanlar da kripto piyasasının hareket etmesine yardımcı oluyor. Ocak ayında Musk, Twitter profiline “Bitcoin” yazdıktan sonraki yarım saat içinde BTC’nin fiyatı 4.000 Dolar arttı.

İlgili Haber:  Coinbase, COIN Tokenini Ne Zaman Başlatacak?

Hafta sonu, Bitcoin’in fiyatı uzun süre sonra ilk kez 50.000 Doların altına düştüğünde Musk yine tweet attı: “Hodl geleceği ne olacak?” Musk’ın bu tweeti, Bitcoin’i elinde uzun vadeli olarak tutanlara bir referans gibi görünüyordu.

Ancak, hiç şüphesiz Musk’ın şirketi Tesla’nın elektrikli araçlarının yanı sıra önemli başka bir hedefi var: Hissedarları için para kazanmak; ve bunun için gerekirse Bitcoin satışı yapmak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar