28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Elon Musk’ın Tweetinin Ardından Kripto Para Kullanıcıları Baby Doge’a Akın Ediyor: %300’lük Fiyat Artışı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk’ın Twitter’da Baby Doge’dan bahsetmesi ile birlikte kripto paranın fiyatı bir haftada %300’ün üzerinde arttı. Bu esnada DOGE, SHIB, Safe Moon gibi diğer şaka coinleri ise değer kaybetmeye başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • BABYDOGE fiyatı geçtiğimiz hafta genelinde %300 oranında arttı.
  • Fiyat artışının temel sebebi Elon Musk’ın attığı bir tweet olarak görülüyor.

Yeni bir şaka coini olan Baby Doge (BABYDOGE), Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir tweetinin ardından yaşadığı fiyat artışının tadını çıkarıyor. Ancak BABYDOGE’daki bu ani yükseliş, Dogecoin (DOGE), SafeMoon ve Shiba Inu (SHIB) gibi benzer diğer kripto paralar üzerinde herhangi bir etki yaratmadı. Söz konusu kripto paraların fiyatı gerilemeye başladı.

Binance indirim kodu

Baby Doge Nedir?

Tesla CEO’su Elon Musk, Cuma günü attığı bir tweetle kripto para kullanıcılarının dikkatini yeni bir şaka coini üzerine çekmeyi başardı: Baby Doge (BABYDOGE). Kripto para, Musk’ın tweetinin ardından kısa süre içinde %130’luk bir fiyat artışı yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Baby Doge, şu anda elde ettiği kazançlar açısından kripto para piyasası genelinden bir hayli önde seyrediyor. Kripto metrik platformu CoinGecko’ya göre, Baby Doge son 24 saatte %57.4 ve geçen hafta genelinde de %300’ün üzerinde fiyat artışı yaşadı ve şu dakikalarda 0.0000000005584 Dolar civarında işlem görüyor. Aynı zamanda, Baby Doge’nin günlük işlem hacmi de 150 milyon Dolar seviyesini aştı.

Şaka Coini Çılgınlığı Devam Ediyor

Baby Doge’un başarısı diğer şaka coinleri üzerinde ise olumlu bir etki yaratmadı. Aksine tüm şaka coinlerinin “atası” olan Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %2.1 değer kaybetti ve 0.24 Dolar fiyatına geriledi. Benzer şekilde, hem SafeMoon (-%6.5) hem de Shiba Inu (-%2.3) değer kaybederek sırasıyla 0.00000300 Dolar ve 0.00000865 Dolar seviyelerine düştü.

İlgili Haber:  Trump'ın Eski İletişim Direktörü: Bitcoin 2022'ye Kadar 100.000 Dolara Ulaşacak

Yine de bu, en son çılgınlıktan para kazanmaya istekli kripto geliştiricilerini caydırmış gibi görünmüyor. Daha dün yeni bir geliştirici ekip “Baby Doge Cash” adı altında yeni bir kripto para yarattı. Baby Doge Cash’in fiyatı yalnızca bir günde %432 oranında arttı. Tüm bunlar, şaka coinlerine duyulan ilginin hâlâ güçlü bir biçimde devam ettiğini gösteriyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar