27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Elon Musk’ın Yeni Tweet’i Dogecoin Üzerinde Etkisini Göstermeye Başladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Dogecoin geliştiricilerinden biri olan Doge Whisperer, DOGE için yeni bir güncelleme olan Dogecoin 1.14.4’ün sahip olduğu önemi DOGE topluluğu ile paylaşmıştı. Geliştiricinin attığı Tweet, DOGE için belki de dünyada en çok etkiye sahip kişi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından desteklenmişti.

Binance indirim kodu

Elon Musk’ın Attığı Tweet 763 Node’un (Düğümün) Dogecoin 1.14.4 Güncellemesine Geçmesini Sağladı

Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Musk’ın da destek verdiği yeni Dogecoin güncellemesi, DOGE ağını daha güvenli hale getireceği ve daha sonra ücret maliyetlerini de düşürmek amacıyla kullanılacağından önem arz ediyor. Musk, DOGE geliştiricilerinden birinin bu konunun önemini anlattığı Tweet’ine “Önemli.” yazarak güncellemenin yayılmasını sağladı. GitHub verilerine göre, DOGE ağı üzerindeki ücretleri düşürmeyi amaçlayan güncelleme 9 gün önce yayınlandı. Bu konu DOGE topluluğu içerisinde uzun zamandır süren tartışmalara neden oluyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Musk’ın Tweet’i böylece ayrıca Dogecoin topluluğuna, DOGE ağının güvenliğinin sağlanması ve ücretlerin düşürülebilmesi için daha fazla node’a ihtiyaç olduğunu da hatırlatmış oldu. Tesla CEO’su daha önce attığı Tweet’lerinde, DOGE geliştiricileriyle birlikte çalışarak projenin işlem verimliliğini iyileştirmeyi amaçladığını açıklamıştı. Doge Whisperer’ın son attığı Tweet’e göre yeni güncellemeyi şimdiye kadar 763 adet node benimsedi. Ancak aynı Tweet’te ağın çok daha fazla sayıda yeni node’lara ihtiyacı olduğu da belirtildi.

7 Eylül tarihinde, Bitcoin fiyatının 50.000 doların altına indiği büyük kripto para düzeltmesi ile birlikte, piyasa değerine göre dünyanın en büyük sekizinci kripto parası olan Dogecoin fiyatı da 0.30 doların altına inerek 0.22 dolara kadar düşüş göstermişti. DOGE fiyatı bu seviyelere daha önce en son Ağustos ayının başlarında inmişti. Bu yazının yazıldığı anlarda Dogecoin fiyatı 0.245 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyatında Ani Düşüş: Elon Musk’ın SNL Hamlesi Bekleneni Veremedi

Dogecoin kurucularından biri olan Billy Markus, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde, Elon Musk 4 Eylül tarihindeki “Asıl para birimi zamandır.” tweet’iyle ilgili haber manşetlerini konu alan bir ekran görüntüsü paylaşmıştı.

Medya organları bu Tweet’i, Dogecoin ile ilgiliymişçesine servis ederek clickbait başlıklar attı. DOGE kurucusu ise medya kanallarının kitlelerinin ilgisini böyle çekmeye çalışmalarıyla dalga geçti. Musk ise DOGE kurucusunun bu Tweet’ine gülmekten ağlayan emoji ile karşılık verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar