5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Elon Musk’tan Bitcoin İçin Nihayet Olumlu Sözler: “Bitcoin Fiyatı Düşerse Ben de Para Kaybederim”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk Çarşamba günü katıldığı canlı panelde bir Bitcoin destekçisi olduğunu ve BTC’nin başarılı olduğunu görmek istediğini söyleyerek kripto para alanındaki düşüncelerini netleştirmiş oldu.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Fiyatını Yükseltirim Ama Para Kaybedeceğim İçin Düşürmem”

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ve Ark Invest CEO’su Cathie Wood’un da katıldığı etkinlikte Musk şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin fiyatı düşerse ben para kaybederim. Bu yüzden BTC’nin fiyatı yükseltebilirim ancak düşürmem. Fiyatları yükseğe çıkartıp satış yapma gibi bir düşünceye asla inanmadım. Bitcoin’in başarılı olduğunu görmek istiyorum.

Binance indirim kodu

Tesla CEO’su ayrıca Dogecoin ve Ethereum’a oranla çok daha fazla sayıda Bitcoin’e sahip olduğunu da kabul etti: “DOGE topluluğunun tabii ki biraz ciddiyetsiz olduğunu kabul ediyorum ve kendilerini de çok ciddiye almıyorlar. Yaşanabilecek en ironik şey, kripto paralar ile dalga geçmek amacıyla oluşturulmuş bir kripto paranın, dünyanın en büyük kripto parası haline gelmesi olurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Musk kripto paraların dışında yalnızca Tesla ve SpaceX hisselerine sahip olduğunu söyledi. Ayrıca Musk iki şirketin de bünyesinde Bitcoin barındırdığı iddialarını doğruladı. Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığı zaten biliniyordu.

Elon Musk’ın Mayıs ayında Tesla marka elektrikli otomobillerin Bitcoin ile satışlarını çevresel endişeler nedeniyle aniden durdurmasının ardından BTC madenciliğinin kullandığı enerji miktarı dikkat çekmeye başlamıştı. Musk’ın kripto para dünyasındaki gücü bu olaydan sonra kısmen azaldı.

Ünlü CEO ayrıca Bitcoin’in enerji kullanımı hakkında daha önceki suskunluğunun sebebinin finansal kaygılar olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Tesla Tekrardan BTC ile Ödeme Alabilir

Musk Bitcoin madenciliğinin çevreye olan negatif etkileri konusundaki düşüncelerini sürdürürken panelde yaptığı konuşmasında Tesla’nın Bitcoin’i tekrardan bir ödeme yöntemi olarak kullanmaya da açık olduğunu belirtti: “Uzun vadeli düşünüldüğünde yenilenebilir enerjinin en ucuz enerji formu haline geleceğini düşünüyorum. Ancak bu tür bir dönüşüm kısa bir sürede gerçekleşemez. Madencilik topluluğu arasında bilinçli ve kararlı bir şekilde yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş çabası görülürse tabii ki Tesla da bu durumu destekler.

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyatı İçin Kritik Tarih: 8 Mayıs

Bitcoin’in başını çektiği kripto para piyasası, Mayıs ayında yaşadığı ve yalnızca 7 gün içerisinde toplam piyasa değerinin yarısını kaybettiği büyük bir çöküş sonrasında toparlanmakta zorluk çekmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar