Elon Musk’tan Bitcoin İçin Nihayet Olumlu Sözler: “Bitcoin Fiyatı Düşerse Ben de Para Kaybederim”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Elon Musk Çarşamba günü katıldığı canlı panelde bir Bitcoin destekçisi olduğunu ve BTC’nin başarılı olduğunu görmek istediğini söyleyerek kripto para alanındaki düşüncelerini netleştirmiş oldu.

blank

“Bitcoin Fiyatını Yükseltirim Ama Para Kaybedeceğim İçin Düşürmem”

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ve Ark Invest CEO’su Cathie Wood’un da katıldığı etkinlikte Musk şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin fiyatı düşerse ben para kaybederim. Bu yüzden BTC’nin fiyatı yükseltebilirim ancak düşürmem. Fiyatları yükseğe çıkartıp satış yapma gibi bir düşünceye asla inanmadım. Bitcoin’in başarılı olduğunu görmek istiyorum.

blank

Tesla CEO’su ayrıca Dogecoin ve Ethereum’a oranla çok daha fazla sayıda Bitcoin’e sahip olduğunu da kabul etti: “DOGE topluluğunun tabii ki biraz ciddiyetsiz olduğunu kabul ediyorum ve kendilerini de çok ciddiye almıyorlar. Yaşanabilecek en ironik şey, kripto paralar ile dalga geçmek amacıyla oluşturulmuş bir kripto paranın, dünyanın en büyük kripto parası haline gelmesi olurdu.

Musk kripto paraların dışında yalnızca Tesla ve SpaceX hisselerine sahip olduğunu söyledi. Ayrıca Musk iki şirketin de bünyesinde Bitcoin barındırdığı iddialarını doğruladı. Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldığı zaten biliniyordu.

Elon Musk’ın Mayıs ayında Tesla marka elektrikli otomobillerin Bitcoin ile satışlarını çevresel endişeler nedeniyle aniden durdurmasının ardından BTC madenciliğinin kullandığı enerji miktarı dikkat çekmeye başlamıştı. Musk’ın kripto para dünyasındaki gücü bu olaydan sonra kısmen azaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ünlü CEO ayrıca Bitcoin’in enerji kullanımı hakkında daha önceki suskunluğunun sebebinin finansal kaygılar olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Tesla Tekrardan BTC ile Ödeme Alabilir

Musk Bitcoin madenciliğinin çevreye olan negatif etkileri konusundaki düşüncelerini sürdürürken panelde yaptığı konuşmasında Tesla’nın Bitcoin’i tekrardan bir ödeme yöntemi olarak kullanmaya da açık olduğunu belirtti: “Uzun vadeli düşünüldüğünde yenilenebilir enerjinin en ucuz enerji formu haline geleceğini düşünüyorum. Ancak bu tür bir dönüşüm kısa bir sürede gerçekleşemez. Madencilik topluluğu arasında bilinçli ve kararlı bir şekilde yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş çabası görülürse tabii ki Tesla da bu durumu destekler.

Bitcoin’in başını çektiği kripto para piyasası, Mayıs ayında yaşadığı ve yalnızca 7 gün içerisinde toplam piyasa değerinin yarısını kaybettiği büyük bir çöküş sonrasında toparlanmakta zorluk çekmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend