30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Elon Musk’tan Bu Kez Olumlu Bir Tweet: Tesla Bitcoin Varlıklarını Satmayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk yine en iyi yaptığı şeyi yaptı: Milyarder Tesla CEO’su Çarşamba günü yaşanan büyük kripto para çöküşü sırasında Tesla’nın Bitcoin’lerini satmayacağına dair şaka yollu bir mesaj verdi.

Binance indirim kodu

Musk tweet’inde şöyle dedi: “Tesla has 💎 🙌 (Tesla’nın elmas elleri var)”. “Elmas eller” kavramı aslında internet kültüründe ortaya çıkmış ve buradan yayılmış bir kavram. “Elmas ellere” sahip olan yatırımcılar, piyasalar düştüğünde fiyatların eninde sonunda çıkacağını ve kayıplarını kurtaracaklarını düşünüp elindeki kripto paraları ya da hisse senetlerini satmıyorlar, aynı şekilde piyasalar yükseldiğinde de risk alıp daha fazla kazanç için elindeki varlıkları yine satmayıp bekliyorlar.

Binance indirim kodu

Bugün Kripto Paralar Büyük Çöküş Yaşamıştı

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar Çarşamba günü büyük bir çöküş yaşadılar. Piyasa değeri olarak en değerli 10 kripto paranın biri hariç hepsi çift haneli kayıplar gördü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Musk’ın tweet’ine göre Tesla sahip olduğu Bitcoin’lerden satış yapmayacak. Ancak şirket kısa bir süre önce, elektrikli araçlarının satışı için Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı bıraktığını açıklamıştı. Bu açıklama aslında bugün yaşanan çöküşe bir anlamda zemin hazırladı.

“Elmas Eller” Şakası Ünlü Reddit Forumu WallStreetBets’ten Çıktı

“Elmas eller” şakası aslında ünlü Reddit forumu WallStreetBets’ten kaynağını alan bir kavram. Bu forum ayrıca GameStop ve AMC gibi “şaka hisselerinin” yaşadığı büyük rallileri de başlatmıştı.

WallStreetBets’te kullanılan jargon aslında geleneksel yatırım konuşmalarıyla internet kültürünün bir karışımını içeriyor. Türk piyasalarında da sıklıkla kullanılmaya başlanan “hodl (İngilizce elinde tutmak kelimesi olan “Hold”un bilinçli bir şekilde yanlış yazılmış hali) ve “elmas eller” terimleri de buradan ortaya çıkmıştı.

Tesla temsilcileri ise, konuyla ilgili gazetecilerin sorularını cevapsız bırakmayı seçti. Kripto para piyasalarında oldukça aktif bir şekilde yer alan Elon Musk daha önce de bir “şaka coini” olan Dogecoin’i yükseltmeye çalışmış ve başarılı da olmuştu. Ardından ise katıldığı TV şovu Saturday Night Live’da Dogecoin’den bahseden Elon Musk’ın bu hamlesi piyasarda geri tepmiş ve Dogecoin büyük bir kayıp yaşamıştı. Bunun ardından yaşanan gelişmelerde ise Elon Musk, Tesla’nın artık Bitcoin ile elektrikli araç satmayacağını açıklamış ve gerekçe olarak da Bitcoin madenciliğinin çevreye olan zararlarını göstermişti. Bunun ardından ise Bitcoin fiyatları, 42.000 dolara kadar düşmüş ve diğer kripto paraları da beraberinde götürmüştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar