1 Ekim 2022, Cumartesi
22.9 C
İstanbul

Elon Musk’tan Çok Ciddi Bitcoin ve Ethereum Açıklaması! Dogecoin Güncellemesi Hakkında Yorum Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar yerine Dogecoin (DOGE)’i desteklediğini geçtiğimiz aylarda pek çok kez vurgulayan Tesla milyarderi Elon Musk, DOGE hakkında tekrardan olumlu bir Tweet attı.

Binance indirim kodu

Kendisini Tesla’nın teknokralı olarak niteleyen ve düzenlenen bir Twitter anketine göre Dogecoin’in sözde CEO’su seçilen Musk, Bitcoin ve Ethereum için gördüğü bazı limitler hakkında uyarılarda bulunarak bu kripto paraları “yavaş” ve “yüksek maliyetli” olarak niteledi.

Binance indirim kodu

“Bitcoin ile Ethereum Yavaş ve Maliyetli”

Attığı Tweet’inde ünlü Dogecoin yatırımcısı ve YouTuber Matt Wallace’a cevap veren Musk, düşüncelerini şöyle ifade etti: “Benim görüşüme göre DOGE’un temel katmanındaki işlem oranını en yüksek düzeye çekerken maliyetleri aşağı çekmesini ve borsaların da doğlar birer ikinci katman olarak görev almasını haklı buluyorum. Bitcoin ve Ethereum çok katmanlı bir işlem sistemi uyguluyorlar ancak temel katmandaki işlem oranı yavaş kalıyor ve ayrıca maliyetlerin de artmasına neden oluyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in, ödeme odaklı olan lightning ağıyla ve gerçekleşecek güncellemesi Taproot ile birlikte ölçeklendirme sorunlarının bazılarına çözüm bulabilmesi umuluyor. Bitcoin’in ardından dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum’un ise heyecanla beklenen yeni güncellemesinin tamamlanmasının yıllar alacağı düşünülüyor.

Musk düşüncelerini, Wallace’ın yazdığı Tweet’e cevap olarak dile getirdi. Wallace Tweet’inde Dogecoin güncellemesinin yakında hayata geçeceğini iddia etmiş ve bu güncellemeyle birlikte Dogecoin’in dünyada en çok kullanılan para birimlerinden olabilmek için mükemmel bir fırsata sahip olacağını söylemişti.

Musk Mayıs Ayında Dogecoin İçin Güncelleme Çağrısında Bulunmuştu

Mayıs ayında Elon Musk Dogecoin’in Bitcoin’i yenebilmesi ve ‘dünyanın para birimi’ olabilmesi için DOGE’a bir güncelleme yapılması önerisinde bulunmuştu.

Ocak ayında ABD borsalarında yaşanan şaka hisseleri krizinin ardından Dogecoin fiyatı uçuşa geçmişti. Bu aşamanın ardından Dogecoin Elon Musk’ın hobi projesi haline gelmiş ve zamanla Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralar ile rekabet etmeye başlamıştı.

İlgili Haber:  Elon Musk, Bitcoin ile Ödeme Alabileceğini Söyledi

Geçmişte Bitcoin taraftarı olan Elon Musk’ın birdenbire Bitcoin karşıtı haline gelmesi BTC topluluğunu kızdırmıştı. Musk daha önce yaptığı açıklamalarında sosyal medyada Dogecoin ile ilgili yazdığı mesajların ciddiye alınmamasını da istemişti. Bunun ardından Dogecoin konusunda ciddileşen Musk, DOGE’un iyileştirilmesi için dünyanın dört bir yanındaki yazılımcılara çağrıda bulunmuştu.

Tesla bu yılın başlarında satın aldığı 1 milyar dolardan fazla değere sahip olan BTC’leri halen bünyesinde bulunduruyor. Elon Musk daha önce yaptığı açıklamalarında kişisel olarak DOGE sahibi olduğunu da söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar