8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Elon Musk’tan Dogecoin ve Kripto Paralar ile İlgili Önemli Açıklamalar: “Yatırımcılar Dikkatli Olmalı”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Elon Musk, kripto paraların geleceğin para birimleri olabileceğini ve Dogecoin’in de ironik bir şekilde kripto paraların geleceği haline gelebileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Bu iddialı açıklamaların ardından ise Tesla milyarderi Elon Musk, Cuma günü milyonlarca takipçisine attığı Tweet’inde biraz daha ölçülü bir üslup kullandı: “Kripto paralar gerçekten de umut vaat ediyor ancak lütfen dikkatli bir şekilde yatırım yapın!

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Kripto Paraların Geleceğin Para Birimleri Olma Olasılığı Yüksek”

Musk ayrıca Tweet’ine bir de ünlülerin haberlerini paylaşan web sitesi TMZ’nin kendisine ait bir videosunu da ekledi. Videoda Musk şu uyarılarda bulunuyor: “İlk olarak, insanların uzun yıllar boyunca biriktirdikleri paralarını kripto paralara yatırmalarını doğru bulmuyorum, bence bu gerçekten de mantıksız olur.

Ardından ise şu yorumları ekledi: “Bir tür spekülasyon yaratmak istiyorsanız ya da bilmiyorum, belki biraz eğlence arıyorsunuzdur, yani sonuçta kripto paraların geleceğin para birimleri olma olasılıkları oldukça yüksek.

“Dogecoin İroni Olarak Yaratıldı Ancak Kader İroniyi Sever”

Dogecoin hakkındaki sorulara ise Musk şöyle cevap verdi: “Dogecoin, aslına bakılırsa kripto paralar ile dalga geçmek için şaka olarak yaratılmış bir coin. Ancak kader de ironiyi sever, peki en ironik sonuç nasıl olurdu? Şaka olarak üretilen kripto paranın gelecekte gerçek bir para birimi haline gelmesiyle.

Ancak daha bu açıklamalarının ardından Musk Dogecoin ile ilgili bazı sorunların olduğunu da kabul etti. Dogecoin’in sınırsız arzının, Bitcoin gibi sabit bir arza sahip olan bir kripto paraya göre fiyat açısından tehlike oluşturup oluşturmadığı ile ilgili soruya ise Musk “Evet tehlike oluşturabilir” cevabını verdi. Ardından da Dogecoin yatırımcılarının dilinden düşmeyen mottolarını tekrarladı: “To the moon (Ay’a doğru).”

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasası Yükselişte: Bitcoin Fiyatında %9’luk Artış Yaşandı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Musk dünyanın en zengin ikinci kişisi ünvanını taşıyor. Musk 2021 yılında yaşanan kripto para yükselişinde rol oynayan önemli aktörlerden biri olarak biliniyor.

Tesla’nın Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasıyla birlikte Bitcoin fiyatlarında büyük bir ralli yaşanmıştı. Musk’ın Dogecoin ile ilgili sık sık Tweet atması da bu “şaka coinine” karşı gösterilen yoğun ilginin kaynaklarından birini oluşturuyor.

Analizcilere göre Dogecoin’de yaşanan son ralli ise, Elon Musk’ın yarın konuk olacağı Saturday Night Live TV programında kripto paraları övme ihtimalinin yüksek olmasıyla beraber gerçekleşti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar