2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Elon Musk’ın Dogecoin Hayranı Olmasının 3 Sebebi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Gün geçmiyor ki Elon Musk Dogecoin ile ilgili tweet atmasın. Piyasaları tek bir tweetiyle hareket ettirme becerisinden dolayı Elon Musk’ın yeni bir lakabı bile var artık: Market Mover!

Binance indirim kodu

Elon Musk’ın Dogecoin hayranı olduğunu bilmeyen yoktur. Kendisi geçtiğimiz günlerde Twitter bio’suna #Bitcoin yazmış ve daha sonra bunu kaldırmıştı. Ancak Elon’ın Dogecoin sevdası devam ediyor gözüküyor. Artık Dogecoin ile ilgili o kadar sık tweet atmaya başladı ki, bu sıklıkla birlikte bir nebze fiyatlara olan etkisi de azalmaya başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Peki Elon Musk Dogecoin’i neden bu kadar çok seviyor?

Elon Musk’ın Dogecoin sevgisinin sebeplerini yine tweetlerindeki satır aralarından yakalayabiliriz.

Örneğin bir Twitter kullanıcısı Elon’a Dogecoin ile ilgili şu tweeti attı; “Doge ne şimdi ne de gelecekte hiçbir zaman “Geleceğin Parası” olamayacak. Teknolojisi çok eski ve gerçek hayatta kullanmak için çok yavaş.

Bu tweet üzerinde Elon’ın cevabı şu oldu: “Its simplicity is its genius“. Yani Türkçe ifadeyle “Sadeliği onun dehasıdır” dedi. Elon bu tweet ile Dogecoin’i sevme nedenlerinden birini aslında açıklamış oldu. Elon Dogecoin’in sadeliğine hayran. Elon, Dogecoin’in teknolojisinin eski kalması veyahut gerçek hayatta kullanım için çok yavaş olmasına takılmıyor gözüküyor. Sade ve basit olması ona göre hayranlık için yeterli bir neden.

Peki Elon Dogecoin’in başka hangi özelliği seviyor?

Sadelik ve basitlik dışında Dogecoin’de Elon’a çekici gelen başka hangi özellikler var peki? Bunu da yine attığı tweetlerin satır aralarından yakalamak mümkün.

Bir başka Twitter kullanıcısı şöyle dedi; “Dogecoin’e gülenler aslında önemli bir noktayı kaçırıyorlar. Komik olmak en büyük güçlerden biridir.”

Bu tweete de Elon’ın cevabı şöyle oldu; “It’s the most fun crypto!” yani Türkçe ifadeyle “En komik kripto para Dogecoin!

İlgili Haber:  Rusya, P2P Kripto Borsası LocalBitcoins'i Engelliyor

Elon Musk’ın Dogecoin’i sevme sebeplerinden birini daha bulduk: komik olması!

Sadelik, basitlik ve komiklik.

Elon görünüşe göre ne Ethereum’un sharding’i ne de Bitcoin’in Taproop’u ile ilgilenmiyor. O Dogecoin’in sadeliğini, basitliğini ve komikliğini seviyor.

Kim bilir belki de Elon’ın bu yaklaşımında kripto para geliştiricileri için önemli bazı dersler vardır?

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar