5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Elon Musk’tan İlham Alan Floki Inu İçin Önemli Gelişme: İngiltere, Reklamlarını Yasaklamak İstiyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere’deki Yeşiller Partisi Londra Meclisi Üyesi Sian Berry, Floki Inu’nun üç haftalık afiş kampanyasının ardından Londra’daki toplu taşıma araçlarında kripto para reklamlarını yasaklama çağrısında bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk’ın köpeğinin adını taşıyan kripto para Floki Inu, geçen ay tek bir günde %200’ün üzerinde fiyat artışı yaşadı.
  • Fiyat artışının önemli sebeplerinden biri ise özellikle Londra’da uygulanan reklam stratejisi idi.
  • Şimdi ise İngiltereli politikacılar, kripto para reklamlarını yasaklamayı planlıyor.

İngiltere’deki Yeşiller Partisi Londra Meclisi Üyesi Sian Berry, Londra Metrosu’ndaki üç haftalık Floki Inu reklam kampanyasının ardından kripto para reklamlarının yasaklanması çağrısında bulundu.

Binance indirim kodu

Berry, kripto paraların Birleşik Krallık’ta düzenlenmediğini ve bu yüzden de reklamlarının yasaklanması gerektiğini söylüyor. Meclis üyesi konuya dair, “Bu tamamen düzenlenmemiş bir alan ve tüm paranızı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle de kripto para reklamlarının ulaşım ağında olması gerektiğini düşünmüyorum. Etik değiller.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Londra’daki Floki Inu Reklamı

Elon Musk’ın köpeğinin adını taşıyan kripto para Floki Inu, geçen ay tek bir günde %200’ün üzerinde fiyat artışı yaşadı.

Bu fiyat artışından hemen önce, FLOKI’nin arkasındaki içerik oluşturucular, kripto paranın Londra’daki otobüslerde ve Londra Metrosu’nda yer almasını sağlayan bir reklam kampanyası başlatmıştı. Reklamlar, büyük oranda Dogecoin yükselişini kaçırmış olabilecek yatırımcıları cezbetmeye odaklanıyordu.

Reklam kampanyasının temel sloganı ise, “DOGE’u kaçırdınız mı? FLOKI’yi satın alın!” idi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar