10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Elrond (EGLD) Rekora Doymuyor! Büyük Rallinin Sebepleri Neler?

Önemli Gelişmeler

Elrond kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve geleceğin interneti şekillendirme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Peki, söz konusu fiyat artışı nasıl açıklanabilir?

blank

Elrond kendisini “dağıtılmış uygulamalar, şirket kullanımları ve yeni internet ekonomisi için yüksek düzeyde ölçeklenebilir, hızlı güvenli” bir Blockchain platformu olarak tanıtıyor. Bununla birlikte söz konusu ağ, Blockchain üzerinde hızlı bir şekilde işlemler gerçekleştirerek geleceğin internet ekosistemini şekillendirmeyi amaçlıyor. EGLD protokolü, bu amacını gerçekleştirebilmek için ‘parçalama fonksiyonu’ adlı bir mekanizmayı kullanıyor. Bu mekanizmada birçok node’un işbirliği yapması sonucunda doğrulama hızları ciddi derecede artış gösterebiliyor. Bu yazının yazıldığı anlarda EGLD fiyatı yeni ATH oluşturdu. Peki fiyatın yükselmesine neden olan şey Elrond’un yeni bir merkezsiz borsa (DEX) oluşturacağı haberi miydi?

blank

Elrond Yeni Bir ATH Oluşturdu

Bu yazının yazıldığı anlarda EGLD fiyatı, bir önceki güne %18.2 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor. Haftalık görünüm ise günlükten çok daha iyi. Haftalık %47.2 değer kazanan kripto para, böylelikle neredeyse fiyatını bir buçuk katına çıkardı. Bu yazının yazıldığı anlarda 473.03 dolardan işlem gören EGLD, sonuç olarak 472.92 dolardaki eski rekorunu aşmış oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Altcoinin fiyat hareketi incelendiğinde 19 Kasım tarihinden itibaren gerçekten de şiddetli bir yükseliş dalgası içerisine girildiği gözleniyor. Bununla birlikte, kripto para piyasasındaki gelişmeler ile belirli coinlerin fiyat seyirleri arasında her zaman doğrudan bir neden sonuç ilişkisi bulunmadığını da belirtmek gerekiyor.

Buna rağmen, Elrond tarafından geliştirilen ‘Maiar’ merkezsiz borsasının kripto paranın fiyat hareketi açısından önemsiz olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Yeni DeFi platformu tamamen topluluk tarafından yönetilecek. Platformun çıkışını desteklemek amacıyla EGLD, bir likidite teşvik programı uygulayacak. Söz konusu programda, platforma EGLD, MEX ya da USDC arzı sağlayan kullanıcılar bunun karşılığında ödüller kazanacak. Ödüller, Maiar’ın kullanım ve yönetim coini olan MEX ile ödenecek. EGLD’ye göre bu program için şimdiye kadar 1.29 milyar dolarlık bir katılım sağlandı.

İlgili Haber:  Elrond (EGLD), AAVE, Decentraland (MANA) - Altcoin Fiyat Analizi - 31 Ekim

Elrond CEO’su Beniamin Mincu, yeni açılacak kripto para platformunun ‘bir kez karşılaşılabilecek bir fırsat’ olduğunu iddia etti. Bununla ilgili CEO, bu programın, tüm Elrond ekosistemi için en önemli likidite sağlama yolu olduğunu söyledi: “Bu platformun bir parçasına sahip olmak, yeni internetin bir parçasına sahip olmaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend