7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Elrond (EGLD) Rekora Doymuyor! Büyük Rallinin Sebepleri Neler?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elrond kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve geleceğin interneti şekillendirme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Peki, söz konusu fiyat artışı nasıl açıklanabilir?

Binance indirim kodu

Elrond kendisini “dağıtılmış uygulamalar, şirket kullanımları ve yeni internet ekonomisi için yüksek düzeyde ölçeklenebilir, hızlı güvenli” bir Blockchain platformu olarak tanıtıyor. Bununla birlikte söz konusu ağ, Blockchain üzerinde hızlı bir şekilde işlemler gerçekleştirerek geleceğin internet ekosistemini şekillendirmeyi amaçlıyor. EGLD protokolü, bu amacını gerçekleştirebilmek için ‘parçalama fonksiyonu’ adlı bir mekanizmayı kullanıyor. Bu mekanizmada birçok node’un işbirliği yapması sonucunda doğrulama hızları ciddi derecede artış gösterebiliyor. Bu yazının yazıldığı anlarda EGLD fiyatı yeni ATH oluşturdu. Peki fiyatın yükselmesine neden olan şey Elrond’un yeni bir merkezsiz borsa (DEX) oluşturacağı haberi miydi?

Binance indirim kodu

Elrond Yeni Bir ATH Oluşturdu

Bu yazının yazıldığı anlarda EGLD fiyatı, bir önceki güne %18.2 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor. Haftalık görünüm ise günlükten çok daha iyi. Haftalık %47.2 değer kazanan kripto para, böylelikle neredeyse fiyatını bir buçuk katına çıkardı. Bu yazının yazıldığı anlarda 473.03 dolardan işlem gören EGLD, sonuç olarak 472.92 dolardaki eski rekorunu aşmış oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Altcoinin fiyat hareketi incelendiğinde 19 Kasım tarihinden itibaren gerçekten de şiddetli bir yükseliş dalgası içerisine girildiği gözleniyor. Bununla birlikte, kripto para piyasasındaki gelişmeler ile belirli coinlerin fiyat seyirleri arasında her zaman doğrudan bir neden sonuç ilişkisi bulunmadığını da belirtmek gerekiyor.

Buna rağmen, Elrond tarafından geliştirilen ‘Maiar’ merkezsiz borsasının kripto paranın fiyat hareketi açısından önemsiz olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Yeni DeFi platformu tamamen topluluk tarafından yönetilecek. Platformun çıkışını desteklemek amacıyla EGLD, bir likidite teşvik programı uygulayacak. Söz konusu programda, platforma EGLD, MEX ya da USDC arzı sağlayan kullanıcılar bunun karşılığında ödüller kazanacak. Ödüller, Maiar’ın kullanım ve yönetim coini olan MEX ile ödenecek. EGLD’ye göre bu program için şimdiye kadar 1.29 milyar dolarlık bir katılım sağlandı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Çökerken AVAX, ENJ ve EGLD Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: Bu Kripto Paralar Neden Artıyor?

Elrond CEO’su Beniamin Mincu, yeni açılacak kripto para platformunun ‘bir kez karşılaşılabilecek bir fırsat’ olduğunu iddia etti. Bununla ilgili CEO, bu programın, tüm Elrond ekosistemi için en önemli likidite sağlama yolu olduğunu söyledi: “Bu platformun bir parçasına sahip olmak, yeni internetin bir parçasına sahip olmaktır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar