Frankfurt, Hesse, Germany - April 17, 2018: Many coins of various cryptocurrencies

EToro tarafından yayınlanan veriler, çok zayıf ticaret hacimlerine rağmen Bitcoin, Ethereum ve XRP’nin kripto para birimi yarışında zirvede kalmaya devam ettiğini gösteriyor.

Sosyal ticaret platformu eToro’da yer alan verilere göre, en popüler on kriptodan dokuzu Eylül ayı işlem hacimlerinde düşüş yaşadı.

Her zamanki gibi, Bitcoin, Ethereum ve XRP, Eylül ayında da en çok işlem gören bir, iki ve üçüncü kripto paralar olurken; Ağustos ayından itibaren sıralarını korumaya devam ettiler. Yine de, pozisyonlarını korumalarına rağmen, eToro’nun raporuna göre, üçü de aylık ticaret hacminde önemli bir düşüş yaşadı. Düşüş oranları sırasıyla %43, %48 ve %67 olarak kaydedildi.

Ethereum, İş Kanıtından Hisse Kanıtı Protokolüne Geçiş Yapıyor

Ethereum, ölçeklendirme sorununa bir çözüm olarak, iş kanıtı protokolünden hisse kanıtı protokolüne geçiş yapmaya devam ediyor. Tüm bu değişiklikler ise Ethereum 2.0’ın Phase 0’ı olarak markalandırıldı. Blockchain analiz firması Messari’ye göre, Ethereum’un değeri bu yıl neredeyse iki katına çıktı ve aktif adres sayısında Bitcoin’in %49 artış yaşarken, Ethereum %118 artış kaydetti.

Bununla birlikte, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle ilgili gecikme yaşanabileceğine dair uyarılar da rakipleri için açık kapı bırakmış oldu.

Binance Coin, Ağustos ve Eylül aylarında yedinci sıradan dördüncü sıraya yükseldi. Yaz boyunca yüksek hacimde işlem gören Tezos, dördüncülükten sekizinciliğe geriledi. EToro söz konusu düşüşün kayda değer olduğunu belirtti.

Artış Yaşayan Tek Kripto Para Birimi: NEO

NEO ise geçtiğimiz ay popülaritesini %2 oranında artırarak bu alanda başarı sağlayan tek kripto para birimi oldu.

EToro’nun piyasa analisti Simon Peters, Eylül ayındaki düşüş trendine daha sağlıklı bir bakış açısı getirerek, “Eylül, enerjik bir Ağustos ayının ardından kripto birimlerini bastırdı.” dedi. Ethereum ve Tron gibi yazılım platformlarının sırasıyla %160 ve %84’lük kazançlar elde etmesi gibi örneklerde görüldüğü üzere, 2020’de kripto para dünyasının olumlu performans gösterdiğini belirten Peters, “Kripto varlık ticareti Eylül ayı için düşmüş olabilir, ancak 2019’a kıyasla oldukça yükselişte.” dedi.

İlgili Haber:  Kripto Paraları Geleceğe Taşıyacak Olan Merkezi Borsalar mı?

Geçtiğimiz yaz yaşanan sert rekabetin ardından yatırımcıların bu kârların bir kısmını almak istemesinin normal olduğunu dile getiren Peters, bunun ticaret hacmindeki düşüşü açıkladığını ileri sürdü.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın