9 Ağustos 2022, Salı
25.6 C
İstanbul

En Büyük Coinbase Hissedarlarından Cathie Wood, Kripto Firması Amun Holdings Yönetim Kurulu’na Katıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, kripto teknoloji platformu Amun Holdings’in yönetim kuruluna katıldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Amun Holdings’in yönetim kuruluna katıldı.
  • Wood, geçtiğimiz haftalarda milyonlarca Dolar değerinde Coinbase hissesi satın aldığını açıklamıştı.

Bloomberg tarafından dün yayınlanan bir rapora göre, yatırım yönetimi firması Ark Invest CEO’su Cathie Wood, kripto şirketi Amun Holdings’in yönetim kuruluna katıldı.

Binance indirim kodu

Wood, borsada işlem gören ürünler (ETP’ler) konusunda uzmanlaşmış 21Shares AG operatörlerine kişisel olarak yatırım yaptıktan sonra Amun yönetim kuruluna katıldığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Wood konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “21Shares, yaptığı araştırmalarla ve gelişmekte olan varlık sınıfına liderlik ederek kripto ETP’leri için yeni bir yol açıyor. Ben de çabalarını desteklemekten heyecan duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Amun Holdings Nedir?

Amun Holdings, merkezi İsviçre’nin Zürih şehrinde bulunan bir kripto firması ve ETP sağlayıcısıdır.

Firmanın şu anda yönetimi altında yaklaşık 2 milyar Dolarlık varlık bulunuyor. CEO Hany Rashwan’a göre bu, Mart 2020 rakamı olan 27 milyon Dolara göre oldukça önemli bir artış.

Şirket ayrıca, kurumsal ve perakende yatırımcıların karışımından elde edilen yıllık 50 milyon Dolar seviyesinde geliri ile de dikkat çekiyor.

Rashwan yaptığı açıklamada, “Şirketi, hisse senetleri kadar erişilebilir bir kripto sistemi yaratmak için kurduk ve ürünlerimiz için muazzam talep gördük.” dedi.

21Shares Short Bitcoin ETP Nedir?

21Shares Short Bitcoin ETP, Amun’un en önemli hizmetlerinden biri olarak görülüyor. Kullanıcıların, Bitcoin’e yatırım yapmasına olanak tanıyan hizmet dışında, 21Shares Crypto Basket Index, piyasa değerine göre ilk beş kripto paranın tamamını yakından takip ediyor.

Amun ve 21Shares ürünleri İsviçre, Avusturya ve Almanya’daki borsalarda listelenmiş durumda. Amun, Avrupa dışındaki ilk ürününü önümüzdeki aylarda listelemeyi planlıyor. Bloomberg’in raporuna göre, bu genişleme kapsamında sekiz ülkede 30’a kadar ürün hizmete sunulabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin Güvenli Bir Yatırım Aracı Olacak Şekilde Olgunlaştı mı?

Bu, Wood’un kripto endüstrisiyle ilk teması değil. The Block’a göre Woods, ilk olarak 15 Nisan’da 246 milyon Dolarlık olmak üzere, bugüne kadar toplamda 356 milyon Dolar değerinde Coinbase hissesi satın aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar