10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

En Büyük DeFi Tokenleri Curve, Aave ve SushiSwap Bugün %10’un Üzerinde Değer Kazandı: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Son 24 saat içinde çeşitli DeFi tokenleri uçuşa geçti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DeFi protokollerinin arkasındaki birkaç token, geçtiğimiz 24 saatte %10’dan fazla kazanç elde etti.
  • Bu anlamda en çok öne çıkanlar ise: Curve, Aave ve SushiSwap.

En büyük merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin arkasındaki birkaç token, geçtiğimiz 24 saatte %10’dan fazla kazanç elde etti. Günün en çok kazananları arasında Curve, Aave ve SushiSwap yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tüm sektör genelinde kilitlenen toplam değeri gösteren DeFi Llama’ya göre, bugün DeFi endüstrisi yaklaşık 182 milyar Dolarlık kripto parayı yönetiyor. Buna ek olarak endüstride üç protokol ve bunların yönetim tokenleri öne çıkıyor: Curve, Aave ve SushiSwap.

Katman 2 Çözümleri ve Curve

Stablecoinler gibi benzer değerli varlıklar için optimize edilmiş merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Curve, Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olarak hizmet veren Arbitrum’da piyasaya sürüldü. Ethereum’un ana ağına işlemler yerleştirmek yerine, Curve işlemleri toplu ve periyodik olarak düzenlenir; böylece tıkanıklık ve işlem maliyeti azaltılır.

Curve girişiminin kullanımını artırmak için geliştirici ekip, yüksek getiri sağlayan iki likidite havuzu oluşturdu. “TriCrypto” olarak adlandırılan ilk havuz, Tether (USDT), Wrapped Bitcoin (WBTC) veya Wrapped Ethereum (WETH) varlıklarından birini havuza ekleyen kullanıcılar için %272 gibi büyük bir getiri imkanı sunuyor.

“2pool” olarak adlandırılan ikinci havuz ise USD Coin veya Tether yatıran kullanıcılar için %6.5 getiri sunuyor.

Ayrıca bugün, Curve DAO’da, her iki havuza da katılan kullanıcılara ek bonus tokenlerinin verilip verilmeyeceğini belirlemek için bir oylama var. Bu gelişmeler, muhtemelen son 24 saat içinde CRV’deki %18’lik fiyat artışına katkıda bulunan temel etken oldu.

İlgili Haber:  Gemini, UNI ile Birlikte 14 Farklı DeFi Tokenini Listeledi

SushiSwap ve Aave Fiyatları Neden Arttı?

Kullanıcıların ticaret yapmasına olanak tanıyan popüler bir diğer merkezi olmayan borsa SushiSwap da Arbitrum’a dahil oldu. Bununla birlikte, SushiSwap’ın yerel tokenindeki en son %15’lik fiyat artışı, muhtemelen token başlatma platformu Miso’da yakın zamanda gerçekleşen bir NFT satışı sayesinde gerçekleşti.

Aave’ye gelince; bir kripto para borç verme ve borç alma protokolü olan merkezi olmayan uygulama, yakında piyasaya sürülecek bir projenin haberleriyle çalkalanıyor.

Aave’nin kurucu ortakları ve ekip üyeleri, söz konusu projenin, kullanıcıların sosyal medya aktivitelerinden para kazanma olanağı sunabileceğini ima etti.

Bu proje etrafındaki artan söylentilerin dışında, algoritmik bir stablecoin olan FRAX de Aave’ye eklendi. Bu gelişmeler, Aave’nin yerel tokeni AAVE’nin son 24 saatte %15’ten fazla artmasına katkıda bulundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar