29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

En Büyük DeFi Tokenleri Curve, Aave ve SushiSwap Bugün %10’un Üzerinde Değer Kazandı: İşte Nedeni!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Son 24 saat içinde çeşitli DeFi tokenleri uçuşa geçti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • DeFi protokollerinin arkasındaki birkaç token, geçtiğimiz 24 saatte %10’dan fazla kazanç elde etti.
  • Bu anlamda en çok öne çıkanlar ise: Curve, Aave ve SushiSwap.

En büyük merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin arkasındaki birkaç token, geçtiğimiz 24 saatte %10’dan fazla kazanç elde etti. Günün en çok kazananları arasında Curve, Aave ve SushiSwap yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Tüm sektör genelinde kilitlenen toplam değeri gösteren DeFi Llama’ya göre, bugün DeFi endüstrisi yaklaşık 182 milyar Dolarlık kripto parayı yönetiyor. Buna ek olarak endüstride üç protokol ve bunların yönetim tokenleri öne çıkıyor: Curve, Aave ve SushiSwap.

Katman 2 Çözümleri ve Curve

Stablecoinler gibi benzer değerli varlıklar için optimize edilmiş merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Curve, Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olarak hizmet veren Arbitrum’da piyasaya sürüldü. Ethereum’un ana ağına işlemler yerleştirmek yerine, Curve işlemleri toplu ve periyodik olarak düzenlenir; böylece tıkanıklık ve işlem maliyeti azaltılır.

Curve girişiminin kullanımını artırmak için geliştirici ekip, yüksek getiri sağlayan iki likidite havuzu oluşturdu. “TriCrypto” olarak adlandırılan ilk havuz, Tether (USDT), Wrapped Bitcoin (WBTC) veya Wrapped Ethereum (WETH) varlıklarından birini havuza ekleyen kullanıcılar için %272 gibi büyük bir getiri imkanı sunuyor.

“2pool” olarak adlandırılan ikinci havuz ise USD Coin veya Tether yatıran kullanıcılar için %6.5 getiri sunuyor.

Ayrıca bugün, Curve DAO’da, her iki havuza da katılan kullanıcılara ek bonus tokenlerinin verilip verilmeyeceğini belirlemek için bir oylama var. Bu gelişmeler, muhtemelen son 24 saat içinde CRV’deki %18’lik fiyat artışına katkıda bulunan temel etken oldu.

İlgili Haber:  2020'de Görülen Kripto Saldırıları, İstismarları ve Soygunları

SushiSwap ve Aave Fiyatları Neden Arttı?

Kullanıcıların ticaret yapmasına olanak tanıyan popüler bir diğer merkezi olmayan borsa SushiSwap da Arbitrum’a dahil oldu. Bununla birlikte, SushiSwap’ın yerel tokenindeki en son %15’lik fiyat artışı, muhtemelen token başlatma platformu Miso’da yakın zamanda gerçekleşen bir NFT satışı sayesinde gerçekleşti.

Aave’ye gelince; bir kripto para borç verme ve borç alma protokolü olan merkezi olmayan uygulama, yakında piyasaya sürülecek bir projenin haberleriyle çalkalanıyor.

Aave’nin kurucu ortakları ve ekip üyeleri, söz konusu projenin, kullanıcıların sosyal medya aktivitelerinden para kazanma olanağı sunabileceğini ima etti.

Bu proje etrafındaki artan söylentilerin dışında, algoritmik bir stablecoin olan FRAX de Aave’ye eklendi. Bu gelişmeler, Aave’nin yerel tokeni AAVE’nin son 24 saatte %15’ten fazla artmasına katkıda bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend