29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Fed Başkanının Enflasyon Açıklamasının Ardından Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçti

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance indirim kodu

ABD Federal Rezerv (Fed) Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, “enflasyonun artık geçici olarak görülmemesi gerektiğini” söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para, Fed Başkanı Jerome Powell’ın dün yaptığı açıklamaların ardından düşüşe geçti.
  • Powell, enflasyonun artık “geçici” olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.
  • Bu durum, hisse senedi piyasalarında da ciddi düşüşe neden oldu.

Hem Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar hem de geleneksel piyasalar, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın enflasyon hakkındaki yorumları nedeniyle endişelenmiş görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Enflasyon Problemi “Geçici” Değil

Fed Başkanı dün ABD Senatosunda yaptığı açıklamada, enflasyonun artık “geçici” olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyledi. Lider kripto para BTC ise bu açıklamaların ardından saatler içinde %5 değer kaybetti ve 56.200 Dolara kadar geriledi.

Powell konu ile ilgili açıklamasında, “Geçici kelimesini, daha çok, yüksek enflasyonun kalıcı bir iz bırakmayacağı zamanlarda kullanma eğilimindeyiz. Ancak sanırım artık bu kelimeyi bir kenara bırakıp ne demek istediğimizi daha açık bir şekilde açıklamaya çalışmak için iyi bir zaman. Yüksek enflasyon ile ilgili riskler son derece arttı.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Fiyatı, Geleneksel Piyasaları Takip Etti

Söz konusu açıklamaların ardından hisse senedi piyasalarında; Dow Jones %1.8 düşüşle 34.518,25 puana ve S&P 500 de %1.6 düşüşle 4.579,02 puana geriledi.

Öte yandan BTC yaşadığı düşüşün ardından şu saatlerde bir nebze olsun toparlandı. Lider kripto para şu anda 57.044 Dolar fiyatından işlem görüyor.

Son olarak; Bitcoin, genellikle geleneksel piyasalardan “bağımsız” olarak lanse edilmesine rağmen; Powell’ın yorumlarının ardından BTC, hisse senetleri ile birlikte düştü. Bu durum, kripto paranın 2020 Mart ayındaki koronavirüs kaynaklı piyasa çöküşünden bu yana gözlemlendiği gibi geleneksel borsalar ile bağının devam ettiğinin bir işareti olarak görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend