9 Ağustos 2022, Salı
25.6 C
İstanbul

EOS, Filecoin (FIL) ve Yearn.finance (YFI) Fiyat Analizi – 13 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in 60.000 dolar barajını ısrarla kıramamasıyla beraber, piyasalardaki altcoinler, Ethereum’un başarısıyla birlikte yükselişe geçmişti. Ethereum ise müthiş bir ralliyle beraber 4.000 dolar engelini aşmıştı. Ancak Ethereum’un genel piyasalara etkisi her coine aynı şekilde olmadı ve EOS, Filecoin ve YFI gibi coinler çok farklı fiyat davranışları sergilediler.

Binance indirim kodu

EOS

Binance indirim kodu

Daha önceleri en büyük 10 kripto para listesinde yeri sağlam gözüken EOS, bu yazının yazıldığı anlarda verilere göre 17. sıraya kadar geriledi. Nisan ayında EOS’ta yaşanan yükseliş dalgası da Bitcoin’in keskin düşüşünün etkisiyle yarım kaldı. Mayıs ayında ise EOS listelerde çok hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sadece son 10 gün içinde bile EOS’ta %79’luk ve %56’lık iki ayrı yükseliş dalgası yaşandı. Ayrıca bu yükselişler ile beraber de alım satım hacimleri de aynı şekilde pik yaptı.

EOS fiyatlarındaki boğa piyasasına yatkınlık da teknik indikatörler tarafından vurgulandı. Parabolik SAR değerinin noktalarla gösterilen işaretleri fiyat mumlarının altında kalırken RSI değeri ise bugün aşırı alım bölgesine yaşanan bir atakla beraber az da olsa düşüş gösterdi.

EOS fiyatlarındaki son yükselişlerin, Block.One’ın, Bullish Global adıyla 10 milyar dolarlık bir fona sahip olan yan kuruluşunu duyurulmasından sonra gerçekleştiği iddia ediliyor.

Filecoin [FIL]

blank

Keskin yükselişlerinin sonrasında Mart ayının sonlarına doğru daha da yukarı tırmanan FIL, bu tarihten itibaren sabit bir şekilde değer kaybı yaşadı. Filecoin bahsedilen zaman aralığında kısa yükselişler gösterse de bu yükselişler yukarı yönlü harekete işaret edecek kadar kalıcı olamadı. Bu yazının yazıldığı anlarda diğer altcoin piyasalarında bir hareketlilik yaşanırken, FIL’de bu gözlenmedi.

Bollinger bantlarının ağızları sabit seyrederken, bu değerlerin genişlikleri fiyat volalitelerinin kısa vadede stabil gidebileceğine işaret ediyor. Buna karşın, MACD çizgisi sinyal çizgisinin altında kalmaya devam ediyor. Bu değerdeki bir yukarı yönlü atak, FIL’deki mevcut trendin tersine dönmesindeki ilk adım olabilir.

İlgili Haber:  Fundsrat Yöneticisi Tom Lee, Elon Musk'ın Kötülemelerinden Sonra Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Tahminini Yükseltti

Uzmanlara göre FIL, ayı piyasasına yönelik bu davranışlarına devam ederse yakında 91.8 dolar seviyesine düşebilir.

Yearn.finance [YFI]

blank

Altcoin piyasasının geri kalanı geçtiğimiz birkaç ayda büyük yükselişler gösterirken, YFI daha sabit bir aralıkta seyrediyordu. DeFi sektörünün popülerlik artışı ve başarısı da YFI grafiklerinde çok fazla bir yukarı yönlü harekete neden olmamıştı. Bu zaman sarfında YFI fiyatlarında çeşitli yükselişler gözlense bile, örneğin Nisan ayında bu kazançlar kalıcı olmamış ve piyasaların düzeltme almasıyla beraber de yitirilmişti.

Son üç günde ise YFI için tamamen bambaşka bir olaylar silsilesi yaşandı. YFI sadece 3 gün içerisinde %60 değer kazandı.

Bu değer artışı Chaikin Money Flow (CMF) göstergesinde de kendisini gösterdi ve neredeyse dimdik bir tırmanış yaşayan CMF 0.40 değerine kadar ulaştı. Awesome Oscillator (AO) göstergesi ise piyasa momentumunda bir yükselişe işaret etti.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar