10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

EOS Fiyat Analizi – EOS Fiyatında Neler Oluyor? – 19 Eylül

Önemli Gelişmeler

EOS piyasasında alıcıların eksikliği, grafiğindeki fiyat ilerlemesini sekteye uğrattı. Solana, Cardano ve Ethereum gibi güçlü rakipler ile mücadele etmeye çalışan akıllı sözleşme operatörü, 19 Mayıs’taki büyük kripto para çöküşünden bu yana kısmen de olsa gözlerden uzak bir şekilde faaliyet gösteriyordu. Bu durum, Mayıs ayındaki rekor düzeyinden eser bulunmayan son alım satım hacimlerinde de net bir şekilde görülüyor. Analizci Saif Naqvi EOS fiyatını değerlendirdi…

blank

Boğa lehine bir atak ile altcoinin bu makus talihi değiştirilmeye çalışılsa da, 7 Eylül’de yaşanan kripto para çöküşüne altcoin hazırlıksız yakalandı. Bu tarihten sonra kayıplarının bir kısmını telafi eden altcoin, yatırımcıları hızlı bir toparlanma süreci yaşayacağına dair ikna etmeye çalışıyor.

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin 5.27 dolardan işlem görürken piyasa değeri ise 4.94 milyar dolar civarındaydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

EOS Günlük Grafiği

eos
EOS/USD

Alçalan bir kama formasyonu ile birlikte Eylül ayının başında yükselişe geçen EOS’a 7 Eylül’de yaşanan kripto para çöküşü büyük darbe vurmuştu. O zamandan bu yana ayı ağırlıklı bir tablo izleyen altcoin, bir çöküş yapma tehlikesi ile daha karşı karşıyaydı. Analizciye göre 20SMA (kırmızı) değerinin ve 4.8 dolar desteğinin altına bir iniş yaşanması durumunda altcoin, 7 Eylül tarihindeki dip seviyesi olan 4.15 doların altına doğru yol alabilir.

Analizciye göre düşüş buradan da devam ederse 4 dolar ve 3.5 dolar civarında ek destek noktaları bulunuyor.

Naqvi’ye göre, EOS fiyatının bu tür bir senaryodan kaçınabilmesi için, güçlü hacimler ile birlikte 5.7 doların üstünde bir kapanış yapması gerekiyor. Bu koşul gerçekleşirse analizci, altcoinin eski zirve noktaları olan 6 dolar ve 6.4 doların tekrardan konuşulmaya başlanabileceğini düşünüyor.

RSI değeri son bir buçuk haftadır daha yüksek zirveler kaydediyor ve analizciye göre bu iyimser bir işaret olabilir. Ancak söz konusu gösterge halen kendisini boğa bölgesine atabilmiş değil. Zayıf bir market sürecinde RSI değeri genellikle 55 ila 60 seviyeleri arasında bir direnç ile karşılaşır ve buradan da tekrar aşağı yönlü hareket eder.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Solana (SOL), VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 24 Ekim

Sonuç

EOS ayı lehine bir model içerisinde hareket ettiğinden analizciye göre ileriki dönemde fiyatta bir azalış yaşanabilir. Analizci, böyle bir senaryoda alıcıların 3.5 dolar ve 4 dolar seviyelerinden cevap verebileceğini düşünüyor. Bu senaryonun yaşanmaması için analizciye göre altcoinin alıcıları, şu anki EOS modelini sürdürebilmeli. Bu koşul sağlanırsa altcoin yukarı yönlü bir hamle gerçekleştirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend