30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

EOS Fiyatı %46 Arttı: İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

EOS fiyatı %46 oranında yükseldi. Temel neden ise Block.one’ın bir borsaya yatırım yapması olarak gösteriliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yeni kripto para borsası Bullish Global, faaliyetlerine önemli bir miktar nakit fonun yanında Bitcoin ve EOS ile başlıyor.
  • Başlangıç ​​sermayesi için 20 milyon EOS tokeni (250 milyon Dolar değerinde) satın alındı.
  • Merkezi bir kripto para borsası başlatmak, alım satımları etkinleştirmek ve kullanıcıları çekebilmek için çok fazla likiditeye ihtiyaç duyarsınız.

EOSIO blockchain platformunun arkasındaki yazılım firması Block.one, yeni kripto para borsası Bullish Global için 10 milyar Dolarlık bir likidite sağladı. Block.one, 164.000 Bitcoin (9.25 milyar Dolar), 20 milyon EOS tokeni (250 milyon Dolar) ve 100 milyon Dolar değerinde nakit tedarik ederken; ayrıca 300 milyon Dolarlık ek stratejik fon sağladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

EOS Fiyatı 9.17 Dolardan 13.83 Dolara Yükseldi

EOS, söz konusu haberlerin çıkmasından sonra yalnızca altı saat içinde 9.17 Dolardan 13.83 Dolara yükseldi. Nomics’ten alınan verilere göre, dünden bu yana yaşadığı %46 seviyesindeki artış ile EOS, YFI ve MATIC gibi diğer önemli varlıkları geride bıraktı.

Block.one, EOS teknik incelemesini yazan CEO Brendan Blumer ve eski CTO Daniel Larimer tarafından kuruldu. “Ethereum katillerinden” biri olarak tanımlanan blockchain projesi, ilk kripto para teklifinde 4.2 milyar Dolarlık rekor bir gelir elde etti.

Block.one destekçileri arasında Birleşik Krallık hedge fonu yöneticisi Alan Howard, Moore Capital Management CEO’su Louis Bacon ve Bullish borsasının finansman turuna da yatırım yapan PayPal ve Palantir’in kurucu ortağı Peter Thiel yer alıyor.

“Bullish Global, Kripto Endüstrisinde Önemli Bir Oyuncu Olacak”

Finansman turunda yer alan bir başka büyük firma Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz konu ile ilgili, “Bullish’in büyüklüğü ve ölçeği Block.one’un yüksek performanslı blockchain mühendisliği ve tecrübesiyle birleştiğinde borsayı ilk günden itibaren kripto endüstrisinde müthiş bir oyuncu yapacak.” dedi.

İlgili Haber:  Tartışmalı Tutumun Ardından İki Önemli Yönetici Coinbase'den Ayrılıyor

Bugün yapılan bir duyuruya göre, yeni kripto para borsası, EOS ağındaki mevcut araçları ve Block.one tarafından sağlanan EOSIO platformunu kullanacak.

Öte yandan borsa, EOS’un, insanların faiz kazanabileceği, fon ödünç alabileceği ve üçüncü taraf aracılar olmadan türev ve dijital varlık ticareti yapabileceği merkezi olmayan finans piyasasından pay almasını da sağlayabilir. Söz konusu DeFi alanındaki varlıkların %85’i Ethereum’da tutuluyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar