9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

EOS Fiyatında Neler Oluyor? – Altcoin Fiyat Analizi – 27 Ekim

Önemli Gelişmeler

Bu yazının yazıldığı anlarda paralel kanalının üst trend çizgisini test eden EOS fiyatı, analiste göre son yukarı yönlü hareketini sıçrama tahtası olarak kullanarak ralli yaşamaya hazırlanıyor olabilir. Ancak buna rağmen analiste göre RSI değerindeki ayı lehine ayrışmalar ve Awesome Oscillator göstergesi ise tam tersi bir tabloya işaret etti ve bu yüzden EOS fiyatı alt trend çizgisine doğru bir yolculuk yapabilir. Analist Saif Naqvi, altcoinin fiyatını değerlendirdi…

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda EOS fiyatı, son 24 saatteki %1.3’lük yükselişi ile beraber 4.85 dolardan işlem görüyor.

blank

Bir önceki altcoin analizini buradan okuyabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

EOS 4 Saatlik Grafiği

EOSUSD 2021 10 26 17 09 08

9 Ekim’de bir çıkış hamlesi yaptığı sanılan ancak başarılı olamayan EOS fiyatı, bu girişim haricinde son 26 gündür kendisine ait paralel kanalına uygun bir şekilde hareket ediyor. Şimdi ise altcoin fiyatı son 5 gündür yukarı yönlü 3 hamle yapmasına rağmen herhangi bir başarı sağlayamadı.

Analiste göre altcoin fiyatının 50SMA (sarı) değerinin ve üç zirveli modelinin orta hattının altına inmesi durumunda 4.4 dolara doğru bir çöküş yaşanabilir. Analist, 4 saatlik 200SMA (yeşil) değeriyle birlikte alt trend çizgisinin bir çöküş durumunda destek görevi görebileceğini düşünüyor. Ancak analist, ayıların iyice bastırması durumunda bu engelin de aşılabileceği konusunda uyarıyor.

Bununla birlikte, analiste göre RSI değerindeki ayı lehine ayrışmalar başarısız bir yukarı yönlü hareket hamlesi ihtimalini güçlendirdi. Hatta Awesome Oscillator (AO) göstergesi, ayı lehine bir ikiz zirve sergilemesinin ardından orta hattının altına inme tehlikesi geçirdi. Buna rağmen MACD göstergesi ise analiste göre denge noktasının üstünde bulunmayı sürdürerek ufak da olsa bir boğa lehine tablo kaydetti.

Analist, EOS fiyatının ani bir yukarı yönlü hamle göstermesi durumunda boğaların 5.08 dolar civarında yaşanabilecek bir satış dalgası ihtimalini zayıflatması gerekiyor.

İlgili Haber:  EOS Fiyat Analizi - EOS Fiyatında Neler Oluyor? - 19 Eylül

Sonuç

Analiste göre altcoin fiyatının 5.08 doların üstüne bir çıkış sağlaması durumunda bu bir ralli başlangıcı ihtimali doğurabilir. Buna rağmen analist, altcoine ait 24 saatlik işlem hacminin sürdürülebilir bir ralli için henüz çok düşük olduğunu düşünüyor.

Diğer taraftan analist, EOS fiyatının 50SMA (sarı) ve paralel kanalının orta hattının altına inmesi durumunda ise bir satış dalgası yaşanabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend