30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

EOS, Monero (XMR) ve Waves (WAVES) Fiyat Analizi – 22 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

EOS fiyatları eğer 8 dolardaki direnci kırmayı başaramazsa 5.75 dolar seviyesine kadar düşebilir. Monero, sergilediği etkileyici boğa koşusuyla beraber %30 değer kazandı ve 374.6 dolardaki direnci gözüne kestirdi. Son olarak Waves, 29 dolardaki direncini kıramadığı için satıcılar piyasayı yeniden ele geçirdi.

Binance indirim kodu

EOS

Binance indirim kodu

Fibonacci aracıyla kullanıldığında 5.75 dolara denk gelen %78.6’lık Fib değeri öneme sahip olabilir. 4 saatlik grafikte EOS yukarı yönlü hareket sergiledi ancak %61.8 seviyesindeki 7.07 barajını aşamadı. Bu baraj 20-SMA (kırmızı) değeriyle de örtüşüyor. Ancak boğalar için daha büyük bir test seviyesi %50’lik Fibonacci seviyesine denk gelen 8 dolarda yer alıyor. Bu alandan bir yükseliş yaşanması durumunda fiyatlar daha da tırmanabilir. Ancak satıcıların böyle bir hamleyi hükümsüz kılması durumunda ise fiyatlar 5.75 dolara kadar düşebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MACD değerindeki boğaya yönelik değişim iyimser bir hava sağlasa da, EOS hacimleri henüz bir yükselişi kaldıracak seviyede olmayabilir. Chaikin Money Flow (CMF) değerinin de denge noktasının üzerinde olmasıyla beraber piyasaya para akışları da sağlıklı gözüküyor.

Monero [XMR]

blank

Monero fiyatları Şubat ayı seviyesine geri dönerek 200 dolara vurdu ancak bunun ardından da güçlü bir geri sıçrayış yaptı. Bu yazının yazıldığı anlarda ise XMR 132 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatte de %30 değer kazandı. 20-SMA değerinin üstüne çıkmasıyla beraber XMR fiyatları, bir boğa dalgası yakalanabilirse, 374.6 dolara kadar bir yolculuğa çıkabilir.

Alışların artmasıyla beraber piyasalardaki XMR hacmi 1 milyar doları da geçti. OBV’nin hafif yukarı yönlü trendi de birkaç seanstır piyasalardaki alış baskısının satış baskısını geçtiğini gösteriyor. Awesome Oscillator (AO) değeri de momentumun güçlü bir şekilde boğalar lehine olmasıyla beraber yükseldi.

İlgili Haber:  İngiltere’de Taksiler Kripto Para ile Ödeme Almaya Başlıyor

Waves [WAVES]

blank

Kripto paralarda yaşanan satış dalgasıyla beraber %30 değer kaybeden Waves piyasasında alıcılar 18 dolar seviyesinden devreye girdi. Son birkaç seanstır yukarı yönlü bir hareket hareketler görülse de 29 dolar barajının aşılamamasıyla beraber satıcılar tekrardan kontrolü ele aldı. Awesome Oscillator değerindeki art arda kırmızı barlar ile beraber satış baskısı da piyasalara geri döndü.

Stokastik RSI değerine göre ise bu yazının yazıldığı anlarda WAVES aşırı satış bölgesindeydi ve daha da aşağı bir hareket durumunda 23.16 dolardaki desteğin kırılması söz konusu olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar