EOS, Polygon (MATIC), SushiSwap (SUSHI) Fiyat Analizi- 28 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

EOS 7.76 dolar seviyesini satıcılardan geri almakta epey zorluk çekti. MATIC, satıcılar devreye girmeden önce 1.49 dolara hatta 1.2 dolara kadar bir düşüş eğilimi gösterebilir. Son olarak SUSHI ise grafiğindeki yükselen takoz formasyonundan geriye doğru gidebilir.

blank

EOS

blank

blank

EOS 7.76 dolar seviyesindeki direnci ve 200-SMA (yeşil) değerini aşmayı başaramadı ve 4 saatlik grafiğinde düşüş eğilimi gösterdi. 5.7-6.2 dolar aralığı, 50-SMA (sarı) ve 20-SMA (kırmızı) değeriyle çakıştığı için önem arz ediyor. Bu bölgenin ayılara teslimi durumunda fiyatlar muhtemelen %20’lik bir düşüş daha göstererek 4.95 dolara kadar inebilir. Dahası, 3.56 doların altına bir iniş durumunda EOS’un ayı piyasası uzayabilir.

MACD değerindeki bir ayıya dönüş ile beraber önümüzdeki seanslarda denge noktasının altına inilebilir. Histogramdaki kaydedilen değerler, EOS’un 3.56 dolardan 7.76 dolara olan sıçrayışının yukarı yönlü bir trend için yeterli olmadığını gösteriyor. OBS’nin de aşağı yönlü olmasıyla beraber, satış baskısındaki düşük değerler de kısa vadede 200-SMA değerinin üstüne çıkışı zorlaştırıyor.

MATIC

blank

Sadece 5 gün içerisinde 0.86 dolardan 2.40 dolara yükselen MATIC, bu davranışıyla yatırımcıların, genel kripto para piyasalarının dalgalı olduğu şu zamanlarda arayıp da bulamadığı bir coin haline gelmişti. MATIC’in ağ aktivitesi ile ilgili gelen haberler ve daha yeni olarak Mark Cuban’ın bu projeye yatırım yapacak olması, gözlerin bu “Ethereum Katiline” çevrilmesini sağladı. MATIC’in yılın başından bu yana yatırımcılarına kazandırdığı miktar %10.000’i geçiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ancak MATIC fiyatları genel kripto para piyasalarında yaşanan dip yapmalara kayıtsız da kalamıyor. 4 saatlik grafikte MATIC fiyatları, 2 dolar civarındaki güçlü destek noktasını kırarak bu yazının yazıldığı anlarda aşağı yönlü gidişatını sürdürüyor. 50-SMA değeriyle örtüşen 1.49-1.79 dolar arasında da güçlü bir destek bölgesi bulunuyor.

Daha büyük bir çöküş durumunda ise alıcılar 1.2-1.26 dolar seviyelerinden devreye girebilir. Awesome Oscillator (AO) değeri de, satış baskısının artmasıyla bir dizi kırmızı bar kaydetti. RSI değeri ise düşük tepeler göstererek MATIC’in şu anki fiyat hareketini vurguladı.

SushiSwap [SUSHI] blank

SUSHI’nin 4 saatlik grafiğindeki yükselen takoz formasyonu ileriki dönemdeki iki senaryoya işaret edebilir. 13.7-14.6 doların üstüne bir hamle %20’lik bir değer artışıyla 17.25 dolara yelken açılmasını sağlayabilir. Bununla beraber 10.5 doların altına bir düşüş ise daha büyük bir satış dalgasını tetikleyebilir. BTC fiyatlarının 42.000 doları aşmayı başaramamasıyla birlikte ayı havasının piyasalarda en azından birkaç gün daha bulunması muhtemel olarak görülüyor, SUSHI de buna bir istisna değil.

MACD değeri ayı lehine bir dönüşüm kaydetti ve alıcılar piyasaya geri dönene kadar da orta hattın altında kalabilir. Bir çöküş durumunda 6.48 dolardaki destek noktası devreye girebilir. Olumlu olarak ise Chaikin Money Flow (CMF) değeri SUSHI piyasalarına olan para akışının sağlıklı olduğunu kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend