8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

EOS, Synthetix (SNX), Compound (COMP) Fiyat Analizi – Analizciye Göre Teknik Göstergeler Nereyi Gösteriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, 35.000 dolar bandına düşmesiyle birlikte tekrardan altcoin piyasalarındaki bir düzeltmenin başrol oyuncusu oldu. EOS, Synthetix ve Compound gibi altcoinler ek satış baskılarıyla karşı karşıya kaldılar ve en son Ocak ayında görülen seviyeleri tekrardan ziyaret ettiler. Analizci Saif Naqvi bu üç altcoinin fiyatlarını değerlendirdi…

Binance indirim kodu

EOS

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yazının yazıldığı anlarda piyasanın ayı yatırımcıları 4.56 dolardaki güçlü destek noktasını kırmaya çalışıyorlardı. Bu bölge Şubat ayının sonlarında EOS’un çift tepe formasyonun ardından 3.57 dolara düştüğü dönemde de ana odak noktası olmuştu. Analiste göre EOS, daha da geriye düşerse bu olaya benzer bir sonuçla karşılaşabilir. Bu sonuç mevcut fiyat değerinden %25’lik bir değer kaybı anlamına geliyor.

3.5 dolar ile 4 dolar arasındaki talep bölgesi analizciye göre kayıplar için tampon görevi görebilecek olsa da, daha keskin bir sell-off durumunda Ocak ayı seviyeleri olan 2.4 dolar tekrardan test edilebilir.

OBV’nin aşağı yönlü trendi de satıcıların 19 Mayıs’tan bu yana piyasayı büyük oranda domine ettiklerini gösteriyor. EOS’un 7.50 dolara doğru yaşadığı boğa koşusu bu durumu geçici olarak düzeltmişti. Çöküşten bu yana 50 seviyelerinde bulunan RSI değeri ise geçtiğimiz hafta ayı bölgesine geri dönmüştü.

Synthetix [SNX]

blank

Yukarı yönlü bir kanal formasyonuyla birlikte yukarıya bir hamle şansı kazanan SNX için ayılar güçlü durdu ve bir diğer destek noktası daha satış baskısına yenik düştü. Analiste göre yitirilen son destek noktası 8.65 dolardı. Bu nokta Ocak ayının başlarında %50’lik bir tırmanışı tetiklemişti. Bir sonraki savunma hattı ise Naqvi’ye göre Aralık 2020 seviyeleri olan 5.6 dolar ile 6.5 dolar arasında bulunuyor.

İlgili Haber:  Cardano (ADA), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi - 17 Mayıs

RSI değeri son 4 gün içerisinde aşırı satış bölgesini ikinci kez ziyaret etti. Yukarı yönlü bir atak yaşansa da analiste göre Awesome Oscillator (AO) değerinde gözlenen satış baskısıyla beraber SNX’in 8.65 dolar seviyesini tekrardan ele geçirmesi şüpheli olabilir.

Compound [COMP]

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda Compound 273 dolar ile 293 dolar arasındaki talep bölgesinde işlem görüyordu. Analiste göre COMP’un önünde iki senaryo olabilir. Bulunduğu kanalı bir çöküşten koruyabilirse yatay bir seyir izlenebilir ve 331 dolar seviyesi de üst tavan haline gelebilir. Aksine, bir düşüş durumundaysa %25’lik bir kayıpla Ocak ayı seviyeleri olan 200 dolar tekrar ziyaret edilebilir.

RSI değerinin de aşırı satış bölgesinde olmasıyla birlikte, analiste göre boğaların da uzamış bir sell-off’a karşı koymasıyla beraber bir sıçrama yaşanabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar