9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bitcoin’i Resmi Para Birimi Kabul Eden El Salvador Başkanıyla Görüşecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

El Salvador’un sıra dışı devlet başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz sene Bitcoin yasasını meclise getirmiş ve Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi olarak kabul etmişti.

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz sene Haziran ayında El Salvador Yasama Meclisi, ülke Başkanı Nayib Bukele tarafından sunulan Bitcoin yasa tasarısını birkaç saat içinde onaylamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Böylece El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olmuştu.

Bitcoin’e olan hayranlığıyla bilinen El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele bugün Twitter’dan Türkçe yaptığı açıklamada Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştireceğini belirtti.

Bukele tweetinde; “Bu Perşembe Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret edeceğim.” dedi.

Görüşme ile ilgili Türkiye tarafındaki resmi makamlardan herhangi bir bilgi gelmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz Aralık ayında, kripto para yasasının hazır olduğunu ve yakında Meclis’e geleceğini duyurmuştu. Erdoğan açıklamalarında kripto para piyasasını düzenleyecek bir yasanın tamamen hazırlandığını doğrulamış ve “Yasayı vakit kaybetmeden Meclis’e göndererek bu konuda gerekli adımları atacağız.” diye eklemişti.

Perşembe günü gerçekleşecek görüşmede El Salvador devlet başkanının Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bitcoin hakkında konuşup konuşmayacağı merak konusu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar