Erkek ve Kadın Güneş Gözlüğü Arasındaki Fark

Güneş gözlükleri, gözlerin UV (ultraviyole) ışığından ve parlak güneş ışığından korunması için özel olarak tasarlanmış koruyucu gözlüklerdir. 1940’lı yıllarda plajlarda çok popüler olmuşlar ve o zamandan beri kadınlar, erkekler ve çocuklar için dizayn edilmiştir. Modern zamanlarda, cinsiyet farkı neredeyse her şeyi kapamaktadır, güneş gözlüğü de uniseks tasarımlarda tasarlanmıştır. Üniseks tasarımları hem erkek hem de kadınlar tarafından giyilebilen tasarımları ifade eder ancak yine de erkeklerle kadınlar ve hatta çocuklar için geniş bir güneş gözlüğü yelpazesi sunan birçok marka vardır.

Erkek ve Kadın Güneş Gözlüğü Arasındaki Fark

Güneş gözlükleri sadece gözleri korumak için değil, giyilen giysileri de aksesuar haline getirmek için kullanılırlar. Aksesuar kategorisine girerler. Kadınlar, hepimizin bildiği gibi, her şeyi aksesuar haline getirmeyi sever. Bazılarının ince zevkleri vardır ve diğerleri cesur ve farklı olmaktan hoşlanırken güneş gözlüğü ise kişinin kişiliğini vurgulamak için mükemmel bir yardımcıdır. Kadın güneş gözlüğü, cesur renklerin yanı sıra zarif, sofistike renklerle gelir. Kırmızı, macenta, sıcak pembe, sarı, turuncu gibi renklerde kadın güneş gözlüğü bulmak çok yaygındır. Bir erkeğin bu renklerde güneş gözlüğü takmayı seçmesi nadirdir. Erkekler gri, siyah ve kahverengi giymeyi sever. Kırmızı ve lacivert çerçeve çocuklarda da popüler hale gelmiştir.

Güneş gözlüklerinde birçok şekil mevcuttur ve insanlar genellikle güneş gözlüğü şekillerini yüzüne göre yüzünün yapısına göre seçer. Dikdörtgenler ve ovaller, dairesel ve gözyaşı damlası gibi şekiller çok yaygındır. Şimdilerde kadınların geniş çerçeveli gözlükler giymeyi sevdikleri görülüyor. Kadın güneş gözlüğü şekilleri moda trendlerine göre sıklıkla değişmekte ve kadınların modayı daha çok takip ettikleri ve büyük çerçeveler giymeyi tercih ettikleri görülmektedir. Bu eğilim esas olarak göz temasından kaçınmak ve kimliğini ortaya çıkarmamak için gözlerini tamamen kaplayan büyük güneş gözlüğü ile daha güvende hisseden ünlüler tarafından başlatıldı. Erkekler çok büyük olmayan güneş gözlüğü tercih eder. Her zaman en popüler gözlüklerden biri, çok ince ve metal çerçeveleri olan erkekler için canlandırıcı stilidir. Erkek güneş gözlükleri birkaç boyutta olurlar, ancak hiçbiri yüzünün neredeyse yarısını kaplayacak kadar büyük boyutlara sahip değildir.

Erkek ve kadın güneş gözlüğü arasında ayrım yapabilecek bir diğer husus da doku ve aksesuarlaştırmadır. Kadın güneş gözlüğü, mücevher, parıltı, boncuk ve geniş bir dizayn deseni ile süslenmiştir. Erkekler, diğer taraftan, çok aksesuarla güneş gözlüğü takmayı sevmezler. Onların tasarımları cesur olabilir, ancak süslemeler azdır. Kadınların, farklı desenlerle, hayvan desenleri, zebra, leopar veya kedi baskısı gibi baskılarla güneş gözlüğü taktığı görülmüştür. Erkekler, muhtemelen onları özel kıyafetlerle veya özel günlerde bile giymeyi düşünmezler.

Erkek ve Kadın Güneş Gözlüğü Arasındaki Fark

Erkek ve kadın güneş gözlüğü arasındaki fark özetlenecek olursa; kadın güneş gözlüğü, farklı süslemelerle birçok şekil ve desende mevcuttur ve farklı giysileri aksesuarlara almak için kullanılır; erkek güneş gözlüğü ise daha incedir. Daha muhafazakar renklerde, muhafazakar dokularda mevcutturlar ve esas olarak kıyafetlere uydurmak yerine gözleri iyi korumak için kullanılırlar.

Facebook Yorumları