Ernst and Young, Bitcoin İşlemleri ve Zincir Verileri Analizi için Geliştirdiği Çözümü Sundu

Ernst and Young, Blockchain Analyzer ürün paketine eklediği yeni bir analiz ve görselleştirme çözümünü kullanıcılara sundu.

Tüm dünyada faaliyet gösteren dört büyük muhasebe firmasından biri olan Ernst and Young (EY), bitcoin (BTC) işlemleri de dahil olmak üzere blockchain üzerinde yer alan verileri araştırmak için yeni başlattığı bir çözümü kullanıcı erişimine açtı.

Firmanın en yeni hizmeti olan Explorer ve Visualizer (Kaşif ve Görselleştirici) çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül tarihinde şirket tarafından yapılan bir duyuruya göre, uygulamanın beta sürümü artık bireysel yatırımcılar için ücretsiz olarak kullanıma açık durumda.

Ernst and Young buna ek olarak, söz konusu çözümü yakın zamanda blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını da açıklamasına ekledi.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden de yararlanabilecekler. Bahsi geçen yenilik, denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra yasal, uyumluluk ve dolandırıcılık konulu riskleri yönetmek için toplanan verileri analiz edebilecekler.

Ernst and Young yetkilileri ne diyor

Ernst and Young’ın küresel adli tıp ve bütünlük hizmetleri lideri olarak görev yapan Andrew Gordon, Explorer ve Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamayı daha kolay hale getireceğini söyledi. “Dolandırıcılık amaçlı kırmızı bayrak faaliyetleri dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları vurgulamaya yardımcı olacak”, diye ekledi.

Buna ek olarak, Ernst and Young, EY OpsChain Network Procurement adı verilen OpsChain platformunda, şirketlerin beklendiği üzere Ethereum blokchain ağı üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini, özel ve güvenli bir şekilde yürütmesini sağlayan yeni bir satın alma çözümünü de yürürlüğe koydu.

  Sahte Haberleri Önlemek İçin Blok Zinciri Kullanılacak

Şu anda ücretsiz beta sürümünde mevcut olan çözümün, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden paylaşılan blokchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenenler arasında. Çözümün ayrıca alıcıların ve satıcıların eşitliğe sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması da bekleniyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın