Eski Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı Blockchain Savunucusu Oldu

0
129

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Amerika Birleşik Devletleri Beyaz Saray eski Genelkurmay Başkanı olan Mick Mulvaney, finans devleri Visa, Goldman Sachs ve Six Digital Exchange (SDX) ile birlikte blockchain savunuculuk grubu olan Dijital Ticaret Odası’na katıldı. Mick Mulvaney bu sayede Dijital Ticaret Odası’nın düzenleyicilerin bakış açısını daha iyi anlamasına yardımcı olmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Dijital Ticaret Odası grubunun kurucusu Perianne Boring, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “bir yasa koyucu olarak Mick Mulvaney’in deneyimi bizler için çok değerli, çünkü çalışmak için çok karmaşık bir yapı olan Kongre’ye ulaşmamıza yardımcı olabilir” dedi. Boring ayrıca, Mulvaney’in düzenleyicilerin bakış açısını gündeme getireceğini de sözlerine ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mulvaney, Dijital Ticaret Odası’nın Danışmanlar Kurulu’nda yer alırken, Visa, Goldman Sachs ve SDX bu gruba Yürütme Komitesi üyeleri olarak katıldı.

Mulvaney, Aralık 2018 ile Mart 2020 tarihleri arasında Beyaz Saray Genelkurmay Başkan Vekili olarak görev yaptı ve aynı zamanda ABD Temsilciler Meclisi’nin eski bir üyesi. Bunun yanı sıra, Güney Carolina eyaletini temsil eden “Kongresel Blockchain Partisi”ni kurdu. Mulvaney şu anda Kuzey İrlanda’da özel bir elçi olarak görevini sürdürüyor.

Yapılan açıklamada, “ABD’nin blockchain geliştirme ve politika ilerlemesinin, teknolojik evrimde küresel bir lider olarak devam eden başarımız için çok önemli olduğuna inanıyorum” dedi.

Tanınmış endüstri liderleri de grubun üyesi

Mulvaney’in yanı sıra, Vadeli İşlem Komisyonu eski Başkanı Chris Giancarlo ve eski JPMorgan Global Emtia Başkanı Blythe Masters gibi diğer tanınmış endüstri liderleri geçmişte bu gruba katılmıştı.

Daha önce bildirildiği gibi, kripto ve blockchain ile ilgili kuruluşlar düzenli olarak geleneksel finans uzmanlarına ilgi duyuyorlar. Örneğin, Facebook’un Libra girişiminin bir üyesi olan Libra Derneği, kısa bir süre önce yatırım bankası HSBC Europe’un eski CEO’su James Emmett’i, Libra Networks’ün CEO’su ve Genel Müdürü olarak atamıştı.

İlgili Haber:  Bitcoin Vadeli İşlemleri (Bitcoin Futures) Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bu yılın Ağustos ayı sonlarında, lider ABD kripto borsası Coinbase, Silikon Vadisi girişim şirketi Andreessen Horowitz’in kurucu ortağı olan girişim kapitalisti Marc Andreessen’i Yönetim Kurulu gözlemcisi olarak kabul etti.

Görünüşe göre, geleneksel finans ve kripto dünyaları her geçen gün daha da bir araya geliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?