10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Eski Bitcoin Düşmanı Milyarder Saf Değiştirdi Ve Çılgın Bir Fiyat Tahmininde Bulundu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının patlama yapması ile birlikte Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar, daha önce bu konsepte karşı olan birçok kişiyi ikna etmeyi başardı.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, 2021 yılının büyük çoğunluğunda yükseliş yaşayan Bitcoin fiyatı, 2022 yılı için yapılan çok sayıda boğa lehine tarhmine rağmen yıla bir düşüş trendi içerisinde başladı.

Binance indirim kodu

Thomas Peterffy: “Doların Batma İhtimaline Karşı Bitcoin ve Ethereum Mantıklı Olabilir”

Şimdi ise, daha önce BTC vadeli işlemlerinin reel ekonomiyi dengesizleştirebileceğine dair uyarılarda bulunan ünlü Wall Street milyarderi Thomas Peterffy, ABD dolarının bir dip yaşaması ihtimaline karşı yatırımcıların Bitcoin ya da Ethereum gibi kripto paralardan küçük miktarlarda satın alması gerektiğini söyledi. Bununla birlikte Peterffy, BTC fiyatının önünde sonunda 1 milyon dolara ulaşacağını düşündüğünü belirtti. Macar asıllı olan ve aynı zamanda alım satım platformu Interactive Brokers’ın da kurucusu ünlü milyarder, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında şunları söyledi: “Bence BTC fiyatı sıfıra da inebilir ve yine benim görüşüme göre 1 milyon dolara da çıkabilir. Bunu bilemem.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

24 milyar dolarlık bir servete sahip olan Peterffy, ABD tarafından desteklenen itibari para biriminin sıkıntıya düşmesi ihtimaline karşı portföylerin %2 ve %3’ünün kripto paralardan oluşmasının ihtiyatlı bir davranış şekli olabileceğini iddia etti.

2020 yılında dünya genelindeki enflasyon artışı, ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones gibi isimlerin Bitcoin satın aldığını duyurmasıyla sonuçlandı. BTC fiyatı geçtiğimiz yılın Kasım ayında yaklaşık olarak 70.000 dolara fırlamış ve kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Geçtiğimiz ay açıklanan verilere göre ABD’deki enflasyon 1982 yılından bu yana görülmemiş seviyelere çıkmış ve bu yüzden Fed’in planladığı teşvik kısıtlamasının ve rekor seviyelerde düşük olan faizlerin yukarı çekilmesinin hızlanmasına neden olmuştu.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyat Tahmini: Tesla, Bitcoin’in Muhtemel Potansiyelini Gösteriyor

BTC destekçilerinin dünyanın en büyük kripto parasının şu anki seviyesinden kat kat daha fazla değer göreceğine dair tahminleriyle birlikte Twitter CEO’su Jack Dorsey ve ABD başkan adayı Hillary Clinton, geçtiğimiz haftalarda BTC’nin dolar üzerindeki etkisine dair ciddi uyarılarda bulunmuştu.

Şirketini neredeyse tamamen Bitcoin üzerine geçiren MicroStrategy CEO’su Michael Saylor son 18 ayda yüklü miktarlarda BTC satın alımı yapmış ve medyaya verdiği söyleşilerde 6 milyon dolar gbi ilgi çekici bir fiyat tahmininde de bulunmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar