Eski Bitcoin Eleştiricisi Milyarder Mark Cuban Bitcoin’e Dair Övgülerini Bitiremiyor

Önemli Gelişmeler

Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselten Noel yükselişi esnasında atılan bir çift tweet, dijital paranın eski bir eleştirmeni olan milyarder Mark Cuban’ın tam anlamıyla bir Bitcoin savunucusuna doğru gerçekleşen dönüşümü için adımlar atmaya devam ettiği gerçeğini ortaya koyuyor.

blank

23 Aralık’ta tweet atan milyarder yatırımcı ve the Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Mavericks ekipmanı satın alan hayranlarının satın alma işlemlerinde Bitcoin kullandıklarında %25 indirim alacaklarını açıklayarak herkesi şaşırtmayı başarıyor. Bununla birlikte, garip bir şekilde Cuban’ın bağlantı verdiği rapor, Bitcoin kullanarak 150 dolardan fazla değerde ekipman satın alan alıcıların 25 dolarlık bir hediye kartı alacaklarını ve %25’lik indirimden bahsetmediğini söylüyor.

blank

Cuban Bitcoin düşmanları kervanından ayrılıyor

Milyarderin bu en büyük kripto varlığını karalayan geçmişi göz önüne alındığında bu hediye kartı teklifinin yanı sıra Mavericks’in Bitcoin’i biletler için ödeme olarak kabul etme politikası, bazı gözlemciler tarafından büyük ölçüde tuhaf karşılanıyor.

İlk kez Eylül 2019’da bu konu hakkında şaşırtıcı bir söylemde bulunan Cuban’ın, bir meta olarak muzu Bitcoin’e tercih ettiğini söylediği Bitcoin camiası tarafından hatırlanıyor.

Birçoğu Bitcoin’in iyi yanlarını fark edebilmeyi bir olay olarak değil bir süreç olarak görse de Cuban kripto varlığını bir değer deposu olarak gördüğünü açıklayarak bu doğrultuda gerekli adımları atıyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bugün attığı bir tweette milyarderin, Bitcoin’in programlı para politikasını övdüğü ve halka açık şirketlerin hisse enflasyonunu kısıtlamanın akıllıca olacağını söylediği görülüyor. Bu olumlu yorum, Cuban’ın 2020’de zayıflayan Bitcoin eleştirmenleri listesine girip yıllarca süren ve devam eden bir akımın parçası haline gelmesinin kanıtı olarak değerlendiriliyor.

Milyarder, Elon Mosk’ı alıntıladı

Yine de Bitcoin sahiplerinin, başka bir üyeyi saflarına tam olarak kabul etme konusunda dikkatli olmaları gerektiği düşünülüyor.

Sağlam kripto varlığına doğru giden yolculuğunda ilerledikçe milyarderin, Bitcoin sahipleri arasında “dini bağnazlık” olduğuna inandığı şeyi küçümseyen başka bir tweet daha attığı görülüyor. Elon Musk’ın, Bitcoin’in de en az itibari para kadar kötü olduğunu ifade eden tweetini alıntılayan Cuban, attığı tweet’te bu dini bağnazlığa atıfta bulunarak Musk’ı o dinin kafiri ilan ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend