Eski Dogecoin Kurucusunun Kripto Karşıtı Söylemlerine Coinbase CEO’sundan Çok Sert Karşılık Geldi

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin ve kripto para dünyası bu hafta Dogecoin kurucusu tarafından gelen sert açıklamalar ile sarsılmıştı. Kurucu, DOGE’u bir şaka olarak yarattığını açıklamıştı.

blank

Dogecoin’i 2013 yılında yaratmasının ardından 25 milyar dolarlık dev bir finansal varlığa dönüşen DOGE ve diğer kripto paralar hakkında bir dizi Tweet atan Jackson Palmer kripto para piyasasını “yapısı gereği hiper kapitalist” bir teknoloji olarak niteleyip bu teknolojinin vergi kaçakçılığı, azalmış denetimsel yapı ve yapay bir şekilde oluşturulmuş nadirlik ile insanları zengin ettiğini iddia etmişti.

blank

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Dogecoin Kurucusu Palmer’ın Söylemlerine Twitter Üzerinden Yanıt Verdi

Coinbase’in CEO’su Palmer’a sert bir cevap verdi. CEO Brian Armstrong Twitter üzerinden yayınladığı açıklamasında şöyle dedi: “Kripto paralar basit bir şekilde daha fazla özgürlük isteyen insanlara bir alternatif sunuyor. Bitcoin şimdiye kadar birçok insanı zengin etti. Eğer ülkelerin vatandaşlarının problemlerine çözüm bulması gerektiğine inanıyorsanız itibari para birimleri ve bunların denetimsel mekanizmaları pek çok şey vaat ediyor. Kripto paralar varlık eşitsizliğini çözmeyecek. Kripto para dünyası herkes için aynı sonuçları vaat etmiyor. Ancak varlığın daha kolay taşınabilmesini sağlıyor ve herkes için daha iyi bir fırsat eşitliği sunuyor. En azından belirli bir ölçüde de olsa rekabet ortamının daha adil olmasını olanak veriyor.”

Armstrong bu mesajlarıyla ayrıca şirket genelindeki “siyaset ile ilgili konuşma yasağını” da delmiş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı 2000’li yılların sonlarında kuruşlar ile ifade edilirken bugün ise 30.000 doların üstündeki değeriyle 1 trilyon dolarlık bir piyasa yarattı ve BTC piyasasına erken giren şanslı kesimi milyarderler haline getirdi. Bitcoin kim olduğu bilinmeyen gizemli bir kişilik olan Satoshi Nakamoto tarafından yaratıldı. 2008 yılındaki küresel finans krizine bir tepki olarak yaratılan Bitcoin ile bankalara ya da PayPal gibi ödeme platformlarına gerek kalmadan internet üzerinden para gönderilebiliyor.

Daha önce de dijital para birimleri denemeleri yapılsa da Bitcoin, Blockchain’i sayesinde dijital para birimi alanında önemli bir sorun olan “iki kez harcanma” problemini kendisine ait dağıtılmış defter teknolojisi ile çözmeyi başardı. Blockchain üzerindeki madenciler ağın güvenliğini sağlarken ayrıca zamanla ödül olarak yeni oluşturulan BTC coinlerine de sahip oluyor.

Armstrong verdiği cevabında, tüm kripto para endüstrisini zenginlere hizmet eden bir dolandırıcılık olarak niteleyen Palmer’ı hedef aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend