30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Eski Dogecoin Kurucusunun Kripto Karşıtı Söylemlerine Coinbase CEO’sundan Çok Sert Karşılık Geldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve kripto para dünyası bu hafta Dogecoin kurucusu tarafından gelen sert açıklamalar ile sarsılmıştı. Kurucu, DOGE’u bir şaka olarak yarattığını açıklamıştı.

Binance indirim kodu

Dogecoin’i 2013 yılında yaratmasının ardından 25 milyar dolarlık dev bir finansal varlığa dönüşen DOGE ve diğer kripto paralar hakkında bir dizi Tweet atan Jackson Palmer kripto para piyasasını “yapısı gereği hiper kapitalist” bir teknoloji olarak niteleyip bu teknolojinin vergi kaçakçılığı, azalmış denetimsel yapı ve yapay bir şekilde oluşturulmuş nadirlik ile insanları zengin ettiğini iddia etmişti.

Binance indirim kodu

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Dogecoin Kurucusu Palmer’ın Söylemlerine Twitter Üzerinden Yanıt Verdi

Coinbase’in CEO’su Palmer’a sert bir cevap verdi. CEO Brian Armstrong Twitter üzerinden yayınladığı açıklamasında şöyle dedi: “Kripto paralar basit bir şekilde daha fazla özgürlük isteyen insanlara bir alternatif sunuyor. Bitcoin şimdiye kadar birçok insanı zengin etti. Eğer ülkelerin vatandaşlarının problemlerine çözüm bulması gerektiğine inanıyorsanız itibari para birimleri ve bunların denetimsel mekanizmaları pek çok şey vaat ediyor. Kripto paralar varlık eşitsizliğini çözmeyecek. Kripto para dünyası herkes için aynı sonuçları vaat etmiyor. Ancak varlığın daha kolay taşınabilmesini sağlıyor ve herkes için daha iyi bir fırsat eşitliği sunuyor. En azından belirli bir ölçüde de olsa rekabet ortamının daha adil olmasını olanak veriyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Armstrong bu mesajlarıyla ayrıca şirket genelindeki “siyaset ile ilgili konuşma yasağını” da delmiş oldu.

Bitcoin fiyatı 2000’li yılların sonlarında kuruşlar ile ifade edilirken bugün ise 30.000 doların üstündeki değeriyle 1 trilyon dolarlık bir piyasa yarattı ve BTC piyasasına erken giren şanslı kesimi milyarderler haline getirdi. Bitcoin kim olduğu bilinmeyen gizemli bir kişilik olan Satoshi Nakamoto tarafından yaratıldı. 2008 yılındaki küresel finans krizine bir tepki olarak yaratılan Bitcoin ile bankalara ya da PayPal gibi ödeme platformlarına gerek kalmadan internet üzerinden para gönderilebiliyor.

İlgili Haber:  Düşen Sadece Bitcoin Değil, Borsada İşlem Gören Kripto Şirketlerin Hisseleri de Büyük Düşüşte

Daha önce de dijital para birimleri denemeleri yapılsa da Bitcoin, Blockchain’i sayesinde dijital para birimi alanında önemli bir sorun olan “iki kez harcanma” problemini kendisine ait dağıtılmış defter teknolojisi ile çözmeyi başardı. Blockchain üzerindeki madenciler ağın güvenliğini sağlarken ayrıca zamanla ödül olarak yeni oluşturulan BTC coinlerine de sahip oluyor.

Armstrong verdiği cevabında, tüm kripto para endüstrisini zenginlere hizmet eden bir dolandırıcılık olarak niteleyen Palmer’ı hedef aldı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar