5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Eski Bir Facebook Çalışanı ve Ünlü Bir Muhbir Olan Frances Haugen, Kripto Para Yatırımları ile Dikkat Çekiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Eski bir Facebook çalışanı ve ünlü bir muhbir olarak tanınan Frances Haugen, Porto Riko’daki yaşamının şu anda kripto para yatırımları tarafından desteklendiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Eski bir Facebook çalışanı ve ünlü bir muhbir olarak tanınan Frances Haugen, Porto Riko’daki yaşamının şu anda kripto para yatırımları tarafından desteklendiğini açıkladı.
  • Haugen ayrıca eBay’in kurucularından Pierre Omidyar tarafından desteklenen kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan da mali yardım aldığını belirtti.

Eski bir Facebook çalışanı ve ünlü bir muhbir olarak tanınan Frances Haugen, Porto Riko’daki yaşamının şu anda kripto para yatırımları tarafından desteklendiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Eski Facebook Muhbiri, Kripto Para Yatırımları Sayesinde Yaşıyor

Frances Haugen ayrıca eBay’in kurucularından Pierre Omidyar tarafından desteklenen kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan da mali yardım aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Haugen, şirketini “tartışmalı ve yanlış bilgileri yaymakla” suçlamadan önce Facebook için ürün müdürü olarak çalıştı. Ünlü muhbir, Facebook hakkında çok sayıda gizli araştırma belgesine sahip olduğunu iddia ediyor. Daha öncesinde de Facebook, Rus ajanslarının yardımıyla 2016 Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimlerini etkilemekle suçlanmıştı.

The New York Times son olarak yaptığı bir röportajda Haugen’e mali durumunu sordu. Haugen, söz konusu röportajda, “Öngörülebilir bir gelecek için iyi hissediyorum; çünkü doğru zamanda kripto para satın aldım.” ifadelerini kullandı.

Haugen ve Kripto Para

Haugen, ayrıca, eBay’in kurucu ortağı Pierre Omidyar tarafından desteklenen kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan (NPO) da mali yardım aldığını belirtti. Ancak Haugen, Omidyar’ın NPO fonlarının yalnızca seyahat ve benzeri masrafları finanse etmek için kullanıldığını açıkladı.

Öte yandan Haugen’in Porto Riko’ya taşınması, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para varlıklarında sermaye vergisi muafiyetlerinden yararlanan “kripto para arkadaşlarına” katılmasına yardımcı oldu.

İlgili Haber:  Kripto Para Araştırması: Yatırımcılar, Hisse Senetleri Yerine Kripto Paraları Tercih Ediyor

Son olarak ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının eski bir çalışanı olan Edward Snowden de dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerden gelen düzenleyici baskılar karşısında Bitcoin ekonomisine destek vermeye devam ediyor.

4 Ekim’de Snowden, Çin’in kripto para madenciliği ve ticaretine yönelik kapsamlı yasağına rağmen Bitcoin’in büyümeye devam edeceğini tweetledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar