18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Eski Bir Facebook Çalışanı ve Ünlü Bir Muhbir Olan Frances Haugen, Kripto Para Yatırımları ile Dikkat Çekiyor

Önemli Gelişmeler

Eski bir Facebook çalışanı ve ünlü bir muhbir olarak tanınan Frances Haugen, Porto Riko’daki yaşamının şu anda kripto para yatırımları tarafından desteklendiğini açıkladı.

blank

Haberin Özeti

  • Eski bir Facebook çalışanı ve ünlü bir muhbir olarak tanınan Frances Haugen, Porto Riko’daki yaşamının şu anda kripto para yatırımları tarafından desteklendiğini açıkladı.
  • Haugen ayrıca eBay’in kurucularından Pierre Omidyar tarafından desteklenen kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan da mali yardım aldığını belirtti.

Eski bir Facebook çalışanı ve ünlü bir muhbir olarak tanınan Frances Haugen, Porto Riko’daki yaşamının şu anda kripto para yatırımları tarafından desteklendiğini açıkladı.

blank

Eski Facebook Muhbiri, Kripto Para Yatırımları Sayesinde Yaşıyor

Frances Haugen ayrıca eBay’in kurucularından Pierre Omidyar tarafından desteklenen kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan da mali yardım aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Haugen, şirketini “tartışmalı ve yanlış bilgileri yaymakla” suçlamadan önce Facebook için ürün müdürü olarak çalıştı. Ünlü muhbir, Facebook hakkında çok sayıda gizli araştırma belgesine sahip olduğunu iddia ediyor. Daha öncesinde de Facebook, Rus ajanslarının yardımıyla 2016 Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimlerini etkilemekle suçlanmıştı.

The New York Times son olarak yaptığı bir röportajda Haugen’e mali durumunu sordu. Haugen, söz konusu röportajda, “Öngörülebilir bir gelecek için iyi hissediyorum; çünkü doğru zamanda kripto para satın aldım.” ifadelerini kullandı.

Haugen ve Kripto Para

Haugen, ayrıca, eBay’in kurucu ortağı Pierre Omidyar tarafından desteklenen kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan (NPO) da mali yardım aldığını belirtti. Ancak Haugen, Omidyar’ın NPO fonlarının yalnızca seyahat ve benzeri masrafları finanse etmek için kullanıldığını açıkladı.

Öte yandan Haugen’in Porto Riko’ya taşınması, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para varlıklarında sermaye vergisi muafiyetlerinden yararlanan “kripto para arkadaşlarına” katılmasına yardımcı oldu.

İlgili Haber:  Karbonsuzlaştırılmaya Çalışılan Blok Zincirlerinin Önünde Tokenleştirme Engeli Mevcut

Son olarak ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının eski bir çalışanı olan Edward Snowden de dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerden gelen düzenleyici baskılar karşısında Bitcoin ekonomisine destek vermeye devam ediyor.

4 Ekim’de Snowden, Çin’in kripto para madenciliği ve ticaretine yönelik kapsamlı yasağına rağmen Bitcoin’in büyümeye devam edeceğini tweetledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend