25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Eski Goldman Sachs Yöneticisi: “Kripto Para Sektörü 250 Trilyon Dolara Kadar Yükselebilir!”

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Eski bir Goldman Sachs risk fonu yöneticisi ve Real Vision CEO’su olan Raoul Pal, kripto para piyasasının piyasa değerinin 2030 yılına kadar 100 kat büyüyebileceğine inanıyor. Kısa bir süre önce verdiği röportajda boğa lehine görüşlerini paylaşan Pal, kripto para adaptasyonunun mevcut ivmesinde devam etmesi durumunda kripto para piyasasının 250 trilyon dolara kadar yükselebileceğini iddia etti.

Binance indirim kodu

Röportaj sırasında Pal, hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkul gibi varlık sınıflarının 250 trilyon dolar ila 350 trilyon dolar arasında değişen piyasa değerlerine sahip olduklarına dikkat çekti. Bununla birlikte Pal, gelişen kripto para dünyasını bu endüstriler ile karşılaştırdı ve kripto paraların da bu seviyelere çıkması için göz ardı edilemeyecek bir ihtimal olduğunu iddia etti.

Binance indirim kodu

Ünlü CEO, şu açıklamaları yaptı: “Türev piyasasına baktığımızda 1 katrilyon dolarlık bir sektör görüyoruz. Bu yüzden, şu anki durumdan yaklaşık 100 kat daha büyüme anlamına gelen 250 trilyon dolara ulaşma olayı, gerçekleştiği takdirde tüm tarih boyunca bir varlık sınıfının gördüğü en hızlı büyümeye şahit olmamızı sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Pal’a göre bu büyüme, 2030 yılı itibariyle 3.5 milyar insanın kripto paraları benimsemesiyle birlikte gerçekleşecek.

Kripto Para Piyasası 2022’ye Ayı Görünümünde Başladı

Pal’ın görüşlerine rağmen dijital varlıkların 250 trilyon dolar bandına gerçekleştirebileceği yükseliş, sürekli bir tırmanış halinde olmayacaktır. Yeni varlık sınıfının volatil ve spekülatif yapısı, bu yolda çok sayıda gerileme yaşanmasına da yol açabilir. Buna ek olarak, dünya genelinde finansal denetmenlerin kripto endüstrisini kısıtlama yoluna gitmesi de bazı sorunlar doğurabilir.

Fed’in bu yıl faiz artırımı yapacağına dair belgelerin ortaya çıkmasıyla birlikte kripto piyasası bu yazının yazıldığı anlarda derin bir şekilde ayı havası sergiliyor. Dünyanın en büyük 10 kripto parası arasında tüm coinler kırmızı bölgede yer alırken en çok kaybı ise %13.22 değer kaybeden Polkadot ve %12.70 düşüş yaşayan Solana gördü. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı ise bu yazının yazıldığı anlarda günlük olarak %7.32 değer kaybetti ve 42.767 dolardan işlem gördü.

İlgili Haber:  Bitcoin Tüccarları Sabit BTC Fiyatına Rağmen Yükseliş Kaydediyor

Piyasada gözlenen ayı havası ile birlikte son 24 saatte toplam piyasa değerinden %8.90 kayıp yaşandı ve 2.03 trilyon dolara gerilendi. Bununla birlikte dünyanın en büyük altcoini olma unvanını taşıyan Ethereum ise yaklaşık olarak 3.400 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend