28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Eski Goldman Sachs Yöneticisine Göre Bitcoin 1 Milyon Doları Görecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, bu yıl yatırımcılar arasında merkez bankası ve hükümetin teşvik önlemleri konusundaki huzursuzluğun artmasıyla desteklenen yeni bir destek buldu.

Binance indirim kodu

Ocak ayından bu yana yaklaşık %50 artışla 11.400 $’a yükselen Bitcoin fiyatı, Mart ayında koronavirüs kaynaklı bir çöküşten bu yana hisse senedi piyasalarıyla uyumlu bir şekilde yükseldi.

Binance indirim kodu

Şimdi, Bitcoin ve kripto para birimi topluluğu, geçen ay büyük bir Tesla yatırımcısının 1 trilyon dolarlık cesur bir tahminiyle ateşe verildikten sonra, eski bir Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi, bitcoin fiyatının beş yıl gibi kısa bir sürede 1 milyon doları bulabileceğini söyledi. Bu, %1000 artış anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Global Macro Investor’ın kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, YouTube’da yayınlanan yakın tarihli bir röportajında ​​Stansberry Research’e “Bitcoin başına 1 milyon $’ın doğru olduğunu düşünüyorum. Bu ister beş yıl, ister altı yıl olsun,” dedi.

“Tüm kurumlardan ve konuştuğum tüm insanlardan bildiğim kadarıyla, buna muazzam bir para duvarı geliyor,” diyen Pal, “hatlarda” yatırımcılara olanak sağlayacak “gelecek” iyileştirmelere işaret etti. Beklenen yatırımın arkasındaki itici güç ise bitcoin satın almak.

Artık portföyünün %50’den fazlasını bitcoin’e ayırdığını ortaya koyan Pal, “Bitcoin herkesin radar ekranında ve üzerinde çalışan çok sayıda akıllı insan var,” diye ekledi.

Bitcoin, son haftalarda, kripto para birimine yatırım yapan bir dizi yüksek profilli şirket tarafından ilgi odağı haline geldi.

Pal, “Alım satım pozisyonlarım nispeten küçük, çünkü Bitcoin’de olduğu kadar fazla fırsat olduğunu sanmıyorum. Yani gerçekten, esas olarak biraz nakit, biraz altın ve bitcoin,” dedi. “Hatta daha fazla bitcoin satın almak için altınımı satma fikriyle oynuyorum.”

bitcoin, bitcoin price, Goldman Sachs, chart

deVere’den önemli bilgiler

Bu arada, diğer bitcoin ve kripto para birimi savunucuları da son haftalarda bitcoin’in beklentilerini tartıştı.

İlgili Haber:  Dijital Euro, Tezos Blockchain Platformunu Kullanacak

“Çeşitli zincir içi ölçümler, devam eden ve yükselen küresel politik, ekonomik ve sosyal türbülansla önemli ölçüde artan yatırımcı faaliyeti yıl sonundan önce bir [Bitcoin] fiyat artışı olacağına işaret ediyor.” Bağımsız finansal danışmanlık şirketi deVere Group, yaptığı açıklamada, son haftalarda hane yatırımcılarının bitcoin’e ilgisinin “çığ gibi” olduğunu gösterdi.

“Altın gibi, bitcoin’in de diğer varlıklar düştüğünde değerini koruması veya hatta değerini artırması beklenebilir. Bu nedenle yatırımcıların kayıplara maruz kalmalarını azaltabilir. Yatırımcılar, portföylerinde bitcoin gibi merkezi olmayan, egemen olmayan, güvenli dijital para birimlerini artıracaklardır. Bunu, onları geleneksel pazarlardaki olası sorunlardan korumaya yardımcı olmak için yapacaklardır.”

Bu ayın başlarında, eski milyarder hedge fonu yöneticisi, Bitcoin ve kripto para yatırımcısı Michael Novogratz, Goldman’ı yakında bitcoin ve kriptodaki avantajlı başlangıcına yetişmek için çabalayacağı konusunda uyardı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar