29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Eski Google Avukatı, Kriptoya Dahil Olan Yüksek Profilli Avukatların Arasına Katıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cuma günü Coinbase Inc., eski Google Kıdemli Hukuk Direktörü Milana McCullagh’ın ürün ve ticari hukuktan sorumlu genel müşavir yardımcısı olarak atandığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Google’da 13 yıldan fazla bir süredir çalışan McCullagh’ın, Coinbase’de ürün yasal desteği konusunda çeşitli işlevlerde çalışacağı ve firmanın yeni ürün lansmanları için yasal uyumluluğu düzenlemesine yardımcı olacağı açıklandı.

Binance indirim kodu

McCullagh’ın atanması, hem geçen yıl başlayan ve yasal yetenekleri çekmek için yürütülen Coinbase kampanyasının hem de kripto şirketlerine katılan üst düzey avukatların endüstri çapında yarattıkları daha geniş bir hareketin bir parçası olarak değerlendirildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ağustos ve ekim ayları arasında Coinbase; Dyson Ltd. şirketinde eski baş hukuk müşaviri olan Katherine Minarik’i dava genel danışman yardımcısı olarak, Londra’daki Uber Technologies Inc.’de eski kıdemli hukuk müşaviri olan Carly Nuzbach Lowery’i yardımcı genel danışman olarak, Fenwick Jade Clemons’taki eski avukatlardan birini ticari bir avukat olarak ve CLS Group Holdings AG’de denetim işleri başkanı olan Janice Payne’i ise düzenlemelere uyum yöneticisi olarak atadı.

İşe alımlarda yaşanan bu artışın, Coinbase’in olası bir halka arzın arifesinde potansiyel yatırımcıların sahip olabileceği düzenleyicilere yönelik korkularını bastırma çabasının bir parçası olabileceği belirtildi. San Francisco merkezli şirket, yılın başlarında bir halka arzla ilgili olarak hukuk firmaları ve yatırım bankaları ile görüşmelerde bulundu.

Ek olarak bu atamalar, şirketin son işyerinde “siyasi” ve “toplumsal” tartışmaları kısma kararıyla aynı zamana denk geldi ve bu, 60 çalışanın şirket tarafından sağlanan çıkış paketlerinden yararlanma talebine yol açtı.

Kripto para birimi endüstrisini kasıp kavuran büyük yasal atamalar

Bununla birlikte Coinbase, üst düzey hukukçuları kripto endüstrisine getirme hedefinde yalnız değil.

7 Ekim’de kripto para borsası ve saklama kuruluşu Gemini Trust Co. LLC de Morgan Stanley’in küresel mali suçlar bölümü eski hukuk müdürü Andy Meehan’ı Asya-Pasifik bölgesi için baş uyum görevlisi olarak atadı.

İlgili Haber:  Altcoin Fiyatları Yükseliyor

Blok zinciri tabanlı bir şirket olan O(1) Labs Operating Corp. da 8 Ekim’de Goldman Sachs’ta eski şirket içi bir avukatın atandığını ve Kirkland&Ellis LLP ile ortak olan Sang Joon Kim’in genel danışman olarak atandığını duyurdu.

Ve geçen çarşamba günü risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, kripto para birimi düzenlemesi konularında çalışmak üzere New York Borsası’ndaki eski düzenleme müdürü Anthony Albanese’nin atandığını ilan etti.

Bu hamlelerin, ABD düzenleyicilerinin kripto para birimi endüstrisini yasallaştırmak için attığı adımlarla örtüştüğü yönünde değerlendirmeler yapıldı. Daha önce ABD Adalet Bakanlığı, kripto para birimi piyasasını düzenlemek ve sorumlu kılmak için resmi yönergeler yayınlamıştı.

Gündüz Vedder Price’ın havacılık finansmanı avukatı ve geceleri hukuk mühendisliği firması DAO LexDAO’nun üyesi olan Erich Dylus, gerçekleştirilen bu işe alımların, kriptonun artan etkisini kabul eden hukuk dünyasının bir işareti olabileceğini söyledi. Bazı avukatların, kripto alanında yasal rehberliğe ihtiyaç duyulan heyecan verici bir sınır keşfettiğini belirten Dylus, bunun büyük isimlerin sıçrama yaptığı kripto ve kriptoya komşu endüstrilerin olgunlaşan doğasından kaynaklandığını ifade etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar