Eski Rapçi “Logic” 6 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Grammy’ye de aday gösterilen rap sanatçısı Logic, Bitcoin hareketinin bir “YOLO” yatırımı olduğunu ve hatta kendi Twitter ismini de “Bobby Bitcoin” olarak değiştirdiğini söyledi.

Tanınmış kişiler, artık hiç olmadığı kadar Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı.

“Logic” sahne adıyla tanınan eski rapçi Robert Bryson Hall II, sosyal medya uygulaması Instagram’da 6 milyon Dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Logic, öncü kripto para birimi dünyasına geçtiğimiz ay dahil olduğunu belirtti.

Hareket Logic İçin Bir “YOLO”

Bitcoin doğrultusundaki yoğun hareket, yatırımcılar, fon yöneticileri ve kurumsal yazılım şirketlerinin enflasyona karşı bir korunma stratejisi olarak Bitcoin’e yatırım yapmasıyla daha da hız kazandı. Ancak eski rapçi Logic için söz konusu hareket daha çok bir YOLO (“Sadece Bir Kez Yaşarsın”ın kısaltması) ticareti idi.

Logic yaptığı açıklamada “Geçen ay 6 milyon Dolarımı Bitcoin’e yatırdım. Evet. YOLO. Cidden.” dedi. Bitcoin, Ekim ayı itibarıyla 13.500 Doların altında işlem gördü; ve o zamandan bu yana yaklaşık %25 oranında artış yaşayarak mevcut 18.200 Dolar seviyesine yükseldi.

Ancak eski rap sanatçısı Logic’in elinde bulunan tek niş varlık Bitcoin değil. Kültür yayını Complex’in açıkladığı bilgilere göre ünlü sanatçı, bir zamanlar bir müzayedede 226.000 Dolar değerindeki bir Pokemon kartını satın aldı. Söz konusu çocuk oyun kartlarının da bugünlerde kendi boğa koşusunu yaşadığı söylenebilir.

İsmini “Bobby Bitcoin” Olarak Değiştirdi

Bu arada Logic, Bitcoin satın alımını herkese duyurmak için sosyal medya uygulaması Twitter’daki hesabının adını “Bobby Bitcoin” olarak değiştirdi. Bu isim daha öncesinde Bobby Bathroom Break şeklinde idi.

Logic’in açıklamalarını büyük Bitcoin holdinglerinin reklamını yapan çeşitli tweetler takip etti. Söz konusu açıklamayı yaptığı sırada Logic’in 2.4 milyon takipçisi bulunuyordu.

  Kripto Yatırımcıları Bitcoin Diplerini Satın Almak İçin Kredi Çekmeye Başladı

Ünlü isimlerin Bitcoin satın aldıklarını açıklaması ile öncü kripto para birimi küresel ölçekte çok daha geniş kitlelere yayılıyor. Geçtiğimiz günlerde de fenomen Game of Thrones dizisinin Arya Stark’ı Maisie Williams, Bitcoin dünyasına katıldığını açıklamıştı.

Bakalım sıradaki ünlü Bitcoin zengini kim olacak?

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın